Çakır Yol Çalışmalarını İnceledi

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatya-Yeşilyurt yolunda devam eden yol açma ve genişletme çalışmalarını inceledi.

Çakır Yol Çalışmalarını İnceledi Malatya Haber

Malatya’nın önemli akslarından biri olan Malatya-Yeşilyurt Yolunu prestij caddelerinden biri haline getireceklerini söyleyen Başkan Çakır, mevcut 20 metre genişliğindeki yolu 50 metre genişliğe çıkardıklarını söyledi. Çakır, “Malatya-Yeşilyurt yolumuzun Fahri Kayahan Bulvarı ile Tecde girişi arasındaki 1,5 km’lik kısmını önümüzdeki günlerde standartlara uygun hale getireceğiz. Burada bisiklet yolu, yaya yürüyüş yolu başta olmak üzere ağaçlandırma ve yeşillendirme çalışmaları da yapacağız" dedi.

Diğer yol çalışmaları hakkında da bilgi aktaran Çakır, mevcut imar planlarını tekrar gözden geçirdiklerini ifade ederek, “Sahil yolu projemizde toplulaştırma çalışmalarımız devam ediyor. Dilek Mahallemizin yolu projelendirildi. Merkezden baraja doğru açacağımız iki ana arter yolun proje ihalesi yapıldı. Çarmuzu’da da yine kamulaştırmalarımız devam ediyor. Geçmişte Çarmuzu’da 30 evi kamulaştırmıştık. 30’un üzerinde evin kamulaştırması da yapıldı. Bu dönem içerisinde bu yolumuzu bitirmiş olacağız. Kuzey ve Güney Kuşak yollarını bu dönem içerisinde bitirmeye gayret ediyoruz. Açacağımız bu yollarla orta vadede planladığımız ulaşım planlaması Malatya’nın trafiğini rahatlatacak” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 813
Bu Ay : 7610
Toplam : 7610

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom