Veteriner Hekimlerine Seminer Verildi

Malatya’da veteriner hekimlerine hizmet içi eğitim semineri verildi.

Veteriner Hekimlerine Seminer Verildi Malatya Eğitim

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nün Milli Egemenlik Caddesi‘ndeki binanın salonunda düzenlenen toplantıya, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Yardımcısı Ramazan Aytekin, Hayvan Sağlığı, Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdür Vekili Ergün Koşar, Veteriner Hekimler Odası Başkanı Ertuğrul Özdemir, konu uzmanları ile Malatya’da faaliyet gösteren Serbest Veteriner Hekimler katıldı.

Toplantının açış konuşmasını yapan Ramazan Aytekin, “Mesleğimizin ne kadar kutsal olduğunu belirtmeme gerek yok. Hayvan yetiştiriciliği ve sağlığı konularında hepiniz kendinizi yetiştirmiş, tecrübeli arkadaşlarımızsınız. Ülkemiz genelinde olduğu gibi İlimizde de hızla yayılma eğilimi gösteren Sığırların Nodüler Ekzantemi (Lumpy Skin Disease) hastalığı ile hastalıktan korunma ve mücadele yöntemleri, hastalıkla mücadelede kullanılan aşılar, ilgili mevzuatlar ve Bakanlığımızca İlimizin de içinde bulunduğu 35 ilde uygulamaya başlanan “Kaliteli Besi Materyali Üretim Projesi” hakkında uzmanlarımız tarafından bilgilendirileceksiniz. Bu arada suni tohumlama konusunda da eksikliklerimiz çok olmasa da mevcut. O konu hakkında da açıklamalarımız olacak. Karşılaştığınız zorlukları ve sıkıntıları hep birlikte çözmeye çalışacağız. Düzenlediğimiz bu eğitim toplantısına katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum” dedi.
Daha sonra Sığırların Nodüler Ekzantemi (Lumpy Skin Disease) hastalığı ve Suni tohumlama konularında uzmanlar tarafından teorik olarak bilgilendirme yapıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 721
Bu Ay : 1499
Toplam : 1499

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom