R4BİA Parkı'nın Temeli Atıldı

Malatya’da R4bia Parkı’nın temeli törenle atıldı.

R4BİA Parkı'nın Temeli Atıldı Malatya Haber

Merkez İlçe Yeşilyurt Samanlı Mahallesi’nde temeli atılan 6 dönüme yapılacak olan R4bia Parkı’nın temel atma töreninde, mehteran takımın gösteri yaptı. Temel atma töreninde konuşan Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, ”Yeni Belediye Başkanımız Yeşilyurt’umuza ayrı bir sinerji katmıştır. 30 Günde 30 Park sloganı ortaya atılınca, bunun gerçekleştirilemeyeceğini düşünmüştüm. Ancak, şimdi görüyorum ki, 5 günden 5 park temeli atıldı ve bunun yapılabileceğine inandım.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ise, 30 Günde 30 Park sloganı ile yola çıktıklarını belirterek, ”Yılsonuna kadar temelini attığımız ve atacağımız parkların yüzde 90’ının tamamlayacağız. 5 günde 5 park temelini attık. Parka Rabia ismi vermemizin sebebi, Mısır’da öldürülen ve sembol olan kardeşimizin ismini yaşatmaktır. Rabialara destek vermek ve onların yanında olduğumuzu göstermek istedik” dedi.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan da, yeşilin önemine temas ederek, belediyeler olarak park ve bahçeleri koruma ve yaygınlaştırmak için çaba gösterdiklerini ifade etti.

AK Parti İl Başkanı Avukat Bülent Tüfenkçi ise, "Yeşili kendisini ilke edinen, son nefeste bir ağaç dikmeyi kendisine vesayet eden medeniyetin insanlarıyız. 30 Günde 30 Park düşüncesinden dolayı başkanımızı kutluyoruz” ifadelerini kullandı. Tüfenkçi, AK Parti iktidarları döneminde 4 milyar ağaç dikildiğini de belirtti.

Samanlı, Abdulgafar, Özalper ve Şeyh Bayram mahallelerinin kesiştiği noktada 6 dönüm alana yapılacak olan R4bia Parkı’nda, çeşmeler, bisiklet yolları, oturma grupları, ağaçlar ve oyun alanları yer alacak.

Törene Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Ercan Turan ve Ertan Mumcu, AK Parti İl Başkanı Avukat Bülent Tüfenkçi, AK Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Bayram Taştın, belediye meclis üyeleri, bazı muhtarlar ve Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin bazı birim sorumluları katıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 787
Bu Ay : 7584
Toplam : 7584

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom