Çevre Toplantısı Yapıldı

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Belediyeler Birliği ile İsveç Belediyeler Birliği arasında yapılan Türk-İsveç Yerel Yönetimler Ortaklığı (TUSELOG), Atıkların Kaynağından Ayrıştırılması ve Farkındalık Programı’na ev sahipliği yaptı.

Çevre Toplantısı Yapıldı Malatya Haber

Büyükşehir Belediyesi Fırat Salonu’nda gerçekleştirilen proje toplantısının açış konuşmasını yapan Malatya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Alican Bozkurt, Büyükşehir Belediyesi olarak katı atıkların yönetimine büyük önem verdiklerini söyledi.

Malatya’nın temizlik konusunda büyük aşama kaydettiğini dile getiren Bozkurt, “Malatya; temizlik, katı atıkların bertarafı konusunda Avrupa ile yarışır hale geldi. Yapılan Yeni Katı Atık Bertaraf Tesisi ile çevresi daha temiz bir Malatya için adım adım ilerliyoruz” dedi.

Daha sonra Malatya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığında görevli Yüksek Kimyager Ayhan Beyhan, “Ekonomik Faaliyetler İle Çevre” başlıklı bir sunum yaptı.

Sürdürülebilir kalkınmada çevre eğitiminin zorunluluğuna değinen Beyhan, “Kamuoyundaki çevre bilincinin, öncelikle kirliliği temizlemek yerine önlem alma uygulamalarında birleşmesi gerekmektedir. Düşüncedeki değişimler davranışlara yansıdığında sorunlar daha çabuk çözülecektir. Doğanın dili sevgidir” dedi.

Toplantının sonunda TUSELOG Programı Proje Ekip Koordinatörü Hasan Duygulu, katılımcıların görüş, öneri ve düşüncelerini dinledi.

Toplantıya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Alican Bozkurt, proje ekip koordinatörü ve Burdur Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Duygulu ile Erzincan, Karaman, Burdur, İsveç Linköping Belediyesi temsilcileri ile ilgili şube müdürleri katıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 231
Bu Ay : 8290
Toplam : 8290

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom