Zabıta Haftası

Zabıta teşkilatının kuruluşunun 188. Yılı, Malatya Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası önünde düzenlen bir törenle kutlandı.

Zabıta Haftası Malatya Haber

Düzenlenen kutlama törenine, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Arif Emecen, Genel Sekreter Yardımcıları Ertan Mumcu, Ercan Turan, Zabıta Daire Başkanı Nurhan Demir ile bazı daire başkanları, şube müdürleri ve zabıtalar katıldı.

Zabıta Teşkilatının kuruluşunun 188. yılını kutladıklarını belirten Zabıta Daire Başkanı Nurhan Demir, “Zabıta mesleğinin asıl çıkış noktası, iyiliği emret, kötülüğü men etmekten çıkmıştır. Çok eski yıllardan bu yana çeşitli isimler altında günümüze kadar gelmiştir. Bugün de bu anlayışla Zabıta Teşkilatımız çalışmalarına aralıksız devam etmektedir” dedi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise, zabıta personelinin, insanların daha sağlıklı ve gelişmiş bir Malatya’da yaşamalarını sağlamak için çalıştıklarını vurgulayarak, “Zabıta teşkilatımız halkımızın sağlığını korumak gibi önemli ve bir o kadar zor bir görev üstlenmiştir.

Büyükşehir Belediyemizi sahada bu konuda temsil etmektedir. Zabıta Teşkilatımız tertip ve düzeni sağlamak için her türlü fedakârlığa katlanarak günün 24 saati çalışmalar yapıyor. Zabıta hizmetlerinin daha verimli hale getirilmesi için bu yılda hizmet içi eğitimlere büyük önem vereceğiz. Temel amacımız teşkilatımızın yapısını koruyup, güçlendirerek, insanlarımıza daha kaliteli hizmetler yapmaktır. Büyükşehir süreciyle birlikte yapılanma daha farklı olacak. Diğer ilçe belediyelerimizle uyumlu çalışarak halkımızın hakkının korunmasına katkı sağlayacağız. Bugüne kadar teşkilat olarak Malatya’da başarılı hizmetlere imza attık. Bu başarı çıtasını Büyükşehir sürecinde daha da yukarılara çıkaracağımızdan eminim” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Zabıta Daire Başkanı Nurhan Demir, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a plaket takdim ederken, Zabıta Teşkilatı çalışanları ise Başkan Ahmet Çakır’a çiçek hediye ettiler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 14
Bu Ay : 5208
Toplam : 5208

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom