Trambüse Start Verildi

Malatya Büyükşehir Belediyesi yeni taşıma uygulaması olan toplu taşıma sistemi Trambüs’ün kendi hattında test sürüşleri başladı.

Trambüse Start Verildi Malatya Ekonomi

Malatya Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre; Trambüs projesi çalışmaları çerçevesinde Trambüs hattını besleyen 9 adet trafoya elektrik enerjisi verildi. Trambüs hattına enerji verilmesiyle birlikte Trambüs araçları da hatta alınarak test sürüşleri başlatıldı. İlk olarak Mişmişpark Fuar Alanı Kavşağı ile MALET arasındaki mesafede teste tabi tutulan araçlar, elektrik enerjisiyle gidiş geliş olmak üzere iki yönde de geçiş sağlıyor. Yetkililer ile teknik görevlilerin hazır bulunduğu testlerde gerekli müdahalelerde bulunuluyor. Yapılan test sürüşleri ile ilgili olarak yetkililer tarafından verilen bilgilere göre, test sürüşlerinin başarılı geçtiği kaydediliyor.

Diğer yandan Trambüsün enerji aldığı katener hattının 750 Volt DC (Doğru akım) enerji ile beslenmesi dolayısıyla olası risklere meydan vermemek için araç sürücülerinin Trambüs hattı boyunca 4.80 metre olan gabari yüksekliğine uygun taşımacılık yapmalarının önemi belirtildi. Ayrıca, sürücülerin Trambüs hattında daha dikkatli seyretmelerinin olası riskleri bertaraf edeceği bildirildi.

Öte yandan, trambüs kataner hatlarında belli aralıklarla gabari yüksekliğine dikkat çeken uyarı levhaları da asılarak sürücülere bilgilendirme yapılıyor.

Hem elektrik hem motorinle çalışabilen Trambüs araçlarının kendi hatlarına alınmasıyla Türkiye’de ilk kez elektrik enerjisiyle çalışan lastik tekerlekli modern toplu taşıma aracı test edilmeye başlanmış oldu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 218
Bu Ay : 218
Toplam : 218

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom