Don Tazminatı Alan Çiftçilere Uyarı

Yeşilyurt Ziraat Odası Başkanı Osman Solmaz, dondan dolayı sigorta tazminatı alan çiftçilerin bu paralarını borç kesintisi yapılmaması için şimdilik çekmemelerini istedi.

Don Tazminatı Alan Çiftçilere Uyarı Malatya Haber

Yeşilyurt Ziraat Odası Başkanı Osman Solmaz, “Don hasarı nedeniyle TARSİM’den tazminat kazanan çiftçilerimiz kesinlikle paralarını Ziraat Bankası’ndan şimdilik çekmesinler. Çünkü bankanın borcu olan çiftçilerden borçlarına karşılık tazminat miktarından kesinti yapmaması için bazı girişimlerde bulunduk. Ziraat Bankası, tazminat parası yatan çiftçilerden eskiden varsa borcuna karşılık kesinti yapıyordu.

Bu nedenle AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin ile görüşerek, bu yıl yaşanan afetten dolayı bankanın borcu olan çiftçilerden tazminat miktarından kesinti yapılmamasını istedik. Sayın milletvekilimiz ise Ziraat Bankası ile temasa geçerek yapmış olduğumuz teklifi sundu ve olumlu karşılandı. Şuanda Ziraat Bankası’ndan şubelere TARSİM tazminatı alan çiftçilerin borçlarına karşılık kesinti yapılmaması için şubelerine resmi yazı gönderecektir. Bu nedenle bu yazı gelene kadar çiftçilerimiz TARSİM tazminatlarını bankadan çekmesinler” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 258
Bu Ay : 4659
Toplam : 4659

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom