Doğunun İncisi Egede

“Malatya’mız, Yeşilyurt’umuz, yöresel kültüründen, yemeklerine, el sanatlarından, örf ve adetlerine tüm yönleriyle Doğunun incisi."

Doğunun İncisi Egede Malatya Haber

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “Malatya’mız, Yeşilyurt’umuz, yöresel kültüründen, yemeklerine, el sanatlarından, örf ve adetlerine tüm yönleriyle Doğunun incisi, İzmir Enternasyonal Fuarı’nda ziyaretçileriyle buluşuyor. Malatya’mızı en güzel şekilde temsil ediyoruz. İlimizin tanıtımı için ortaklaşa organizasyonla bu fuar tertip edilmektedir” dedi. 

Vali Vasip Şahin, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Malatya Büyükşehir Genel Sekreter Arif Emecen, MTSO Başkanı H.Hüseyin Erkoç ile birlikte 83. İzmir Enternasyonal Fuarına katıldı.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, İzmir Enternasyonal Fuarı'nın 83. kez kapılarını dünyaya açtığını belirterek, "Bu yıl “Onur Konuğu İl” uygulaması ile ilimizin fuarda onur konuğu olarak katılması büyük önem taşıyor. İlimize gelemeyenler için ilimizin tanınması ve fuara katılanların sadece İzmir’i değil, Türkiye’nin bir başka kentini, Anadolu’nun o uçsuz bucaksız zenginliğini pek çok yönüyle gösterebilmek açısından büyük önem arz etmektedir. Ülkemizin ve Dünyanın en önemli fuarlarından biri olan bu organizasyona 83 yıldır başarıyla ev sahipliği yapan İzmirlileri tebrik ediyorum” dedi.

Başkan Polat, “Malatya’mız, Yeşilyurt’umuz, yöresel kültüründen, yemeklerine, el sanatlarından, örf ve adetlerine tüm yönleriyle İzmir Enternasyonal Fuarı’nda ziyaretçilerle buluşuyor. Malatya’mızı en güzel şekilde temsil ediyoruz. İlimizin tanıtımı için ortaklaşa organizasyonla bu fuar tertip edilmektedir. Güzel bir ortam var. İzmirli hemşerilerimizin fuara yoğun bir ilgisi var. Fuarlar Malatya’mız ve bütün ilçelerimizin tanıtımı için bir fırsat niteliği taşımaktadır. Bizlerde bunları fırsata dönüştürüp kayısımız, kirazımız, tarihi dokumuzla Arapgir, Yeşilyurt, Hekimhan ve tüm ilçelerimizle beraber tanıtımımızı en güzel bir şekilde yapıyoruz. Kaymakamlarımız, Belediye Başkanlarımız burada Malatya’mızın tanıtımını yapmak için çalışıyorlar. Marka şehir olmak için Türkiye’nin pek çok ilinde Malatya’nın tanıtımını yapıyoruz. Türkiye’nin her tarafında olan Malatyalı kardeşlerimiz var. İzmir’de İZMİAD (İzmirli İş Adamları Derneği) var, bu bize gurur vermektedir. İzmir’de yaşayan Malatyalı hemşerilerimiz Malatya stantlarına gelerek, Malatya’nın kokusunu alıyorlar. Stantlarımıza gelen kardeşlerimizi en güzel bir şekilde ağırlıyoruz” dedi.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “Sayın Valimiz Vasip Şahin, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır, Malatya Büyükşehir Genel Sekreter Arif Emecen, MTSO Başkanı H.Hüseyin Erkoç ile birlikte, Sayın İzmir Valimiz Mustafa Toprak’a, daha önce ilimizde 2. Ordu Komutanı olarak görev yapan Ege Ordu Komutanı Orgeneral Galip Mendi’ye, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na, TSO Başkanımıza ve İş adamı arkadaşlarımıza ziyaretler gerçekleştirdik. Malatya’mızın kayısından, suyundan, havasından, toprağından etkilenen kardeşlerimiz, Malatya’mızı kolay kolay bırakamıyorlar” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 794
Bu Ay : 5988
Toplam : 5988

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom