Malatya Kültürel Değer Üretiyor

İzmir 83’ncü Enternasyonal Fuarı’na katılan protokol üyeleri, Diyarbakır Stadı’ndını ziyaret edip, inceleme yaptı.

Malatya Kültürel Değer Üretiyor Bölge

 Malatya ve Diyarbakır’ın onur konuğu olduğu İzmir 83’ncü Enternasyonal Fuarı’nda, Diyarbakır İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Arıtürk ile Ticaret ve Sanayi Odası Ahmet Sarıyer’in karşıladığı Malatya protokoluna, ikramlarda da bulunuldu.

Vali Vasip Şahin, Vali Yardımcısı Mehmet Özel, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Ticaret ve Sanayi Odası(TSO) Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç’u, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Arif Emecen, Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş Genel Müdürü Sabri Akın ve bazı ilçe belediye başkanlarının ziyaret ettiği Diyarbakır standı hakkında bilgiler de alındı.

Bu arada, İzmir Valisi Mustafa Toprak ile Diyarbakır Valisi Cahit Kıraç, Malatya Standı’nı ziyaret etti. Burada, Toprak ve Kıraç’a, Vali Şahin ve Başkan Çakır yetkililer tepside kuru kayısı hediye etti.Valilere, Malatya’nın yöresel yiyecekleri de ikram edildi.

Malatya Standı’nda açıklama yapan İzmir Valisi Mustafa Toprak, “Malatya’nın değer ve kültürü temsil edilip, bulundukları yere katkıda bulunuyorlar. İzmir’deki Malatyalılar memleketin kokusunu hissedip, hasret gideriyorlar. Katılımcı sayısının fazla olması, memnuniyeti gösteriyor. Bu nedenle fara emeği geçenlere teşekkür ederim” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 787
Bu Ay : 4585
Toplam : 4585

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom