Vatandaşlar Trenin Önünü Kestiler

Malatya'nın Yazıhan ilçesinde, Sulama Birliği'nin sulama suyunda yanlı bir tutum sergilediğini iddia eden çiftçiler, yolu trafiğe kapatarak, treni durdurdular.

Vatandaşlar Trenin Önünü Kestiler Malatya İlçe

 Yazıhan'ın Sürür Mahallesi'nde kavşakta toplanan bir grup çiftçi, Yazıhan Sulama Birliği'nin adil su dağıtımı yapmadığını ileri sürerek, yolu trafiğe kapatıp, eylem yaptı.

Bu sırada bir grup çiftçi, daha tehlikeli bir girişimde bulunarak, tren yoluna çıktı ve seyir halindeki treni durdurdu. Trenin hızlı olmaması olası bir faciayı önlerken, çiftçiler trenin önünde set oluşturarak, gitmesine izin vermedi.
Olay yerine gelen Yazıhan Kaymakamı Hatice Bayar Özdemir, çiftçilerin aralarından seçecekleri temsilcileriyle kaymakamlıkta görüşeceğini ifade ederek, eylemin sona erdirilmesini istedi.

Özdemir, çiftçilere yaptığı konuşmada, "Aranızda tanıdığım bildiğim isimler var. Benim makamımın kapısı sizlere her zaman açık değil mi? Hafta sonu evime geldiniz mi? Geldiniz ve sizlerle görüştük. Benim telefonum da her zaman açık. Böyle yol kesmek nerede görülmüş? Bu sizin yasal hakkınız değil" ifadelerini kullandı.

Çiftçiler, Kaymakam Özdemir'in konuşmasının ardından yolu trafiğe açarak, trenin gitmesine izin verdiler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 96
Bu Ay : 6076
Toplam : 6076

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom