30 Günde 30 Park

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “Eylül ayı içerisinde 30 günde 30 parkın temelini atacağız. " dedi.

30 Günde 30 Park Malatya Haber

 Park projeleri hakkında bilgi veren Polat, “Parklar Yeşilyurtlu hemşerilerimizin ortak kullanım alanlarıdır, öyle değerlendireceğiz. Bu ortak alanları hemşerilerimizin kullanımına sunacağız. Öncelikle mahallelerimizde belediyemize ait alanlarımızı tespit ettirerek, bu alanlar ile ilgili çalışma başlattık. İlk olarak Çavuşoğlu Mahallemizdeki parkımızın temelini atarak projemize başladık. Çavuşoğlu’ndaki parkımız bin 428 metrekare yeşil alan 902 metrekare sert alan olmak üzere 2 bin 330 metrekaredir. Park içerisinde çeşme, pergule, oturma bankları, oyun grubu ve açık hava spor aletleri olacak. Genel olarak parklarımız bisiklet yollarına elverişliyse mutlaka bisiklet yolları, bunun yanında yaya yolları yapılacak. Mahallede oturan bayan kardeşlerimiz için yürüyüş yolları olması lazım, bu parkımızda bayan kardeşlerimiz yürüyerek spor yapabilecek. Çavuşoğlu Mahallemizdeki parkımızın çevresi bisiklet ve yürüyüş yollarından oluşmaktadır” dedi.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “Öncelikle Muhtarımıza teşekkür ediyorum. Biz burada tanıtım amacıyla toplandık, ama muhtarımız hassasiyet göstererek mahalle sakinleriyle bizi karşıladı. Ramazan ayında bu mahalleye geldiğimizde muhtarımız bu parkı bize göstermişti bu parkla ilgili sorunları bize iletti. Arkadaşlarımız hemen burayla ilgili çalışmalarını başlattı.

Başta Başkan Yardımcımız, Park ve Bahçeler Müdürümüz, Park ve Bahçeler çalışanlarını yapılan bu çalışmadan dolayı tebrik ediyorum. Bu iş bir ekip işi tek başınıza bir şeyleri gerçekleştirmek oldukça zordur. Yeşilyurt Belediyesinde çalışan Başkan Yardımcısı, Müdürler, Şefler hepimiz aynı yöne bakıyoruz. Hepimiz Yeşilyurt bir adım daha öne nasıl gidebilir bunun derdindeyiz, gayretindeyiz. Yeni Yeşilyurt’u kurarken ve kalkındırırken hep birlikte hareket etmeliyiz. İnşallah Yeşilyurdumuz bölgenin örnek ilçelerinden biri olacak. Bunu birlik ve beraberlik içerisinde olursak başarabiliriz. Başta kurum ve kuruluşlarımız olmak üzere Muhtarlarımız, STK’ların irade ortaya koyması birlikte hareket etmesi lazım” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 293
Bu Ay : 6377
Toplam : 6377

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom