CHP Mazmanoğlu'nu Andı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Teşkilatı, CHP Malatya Gençlik Kolları Başkanlığı'nı yürüttüğü 1978 yılında öldürülen Yüksel Mazmanoğlu'nu, ölümünün 36. yıldönümünde mezarı başında andı.

CHP Mazmanoğlu'nu Andı Malatya Siyaset

 CHP Malatya Gençlik Kolları Başkanlığı görevini yürüttüğü 1978 yılında öldürülen Yüksel Mazmanoğlu, CHP Malatya İl Teşkilatı tarafından anıldı. Kuyuönü mezarlığında mezarı başında anılan Mazmanoğlu'nun ailesi de törende yer aldı.
Anma töreninde konuşan CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, "Yüksel Mazmanoğlu 36 yaşında uğradığı bir saldırı sonucunda aramızdan ayrıdı. O, CHP'nin arasından hiç ayrılmadı. Arkadaşlarıyla birlikte şuanda siyaset yapıyoruz" dedi.

Kiraz, Mazmanoğlu'nun bıraktığı bayrağın her geçen gün yükseltilerek, dalgalandırılmaya devam ettiğini belirterek, "Gençlik kollarındaki arkadaşlarımız, onların bıraktıkları bayrağı dalgalandırmaya devam ediyor. Düşünceleri bizimle birlikte yaşıyor. Onların düşünceleri bize öncülük ediyor" ifadelerini kullandı.

1978'li yılları Türkiye'nin bir daha yaşamamasını temenni eden Kiraz, şunları söyledi: "Birçok acı ve karanlık olayın yaşandığı yıllardı. CHP'de bu tarihlerin tümüne tanıklık etti. 1980 darbesiyle birlikte kapatılmış, mallarına el konulmuş, genel başkanı ve milletvekilleri hapse atılmış bir parti. Dolayısıyla her dönemde demokrasi adına bedel ödemiş bir partiyiz. Birçok il, ilçe ve gençlik başkanı bu demokrasi davasında hayatını kaybetti. Hayatını kaybeden herkesi rahmetle anıyoruz."

CHP Malatya Gençlik Kolları Başkanı Barış Yıldız ise, "Geçtiğimiz günlerde CHP Malatya İl Gençlik Kolları Başkanlığı görevine yeniden getirilmiş bulunmaktayım. Bu kapsamda ilk olarak selefim olan 30 Ağustos 1978 yılında görevi başındayken katledilen Sayın Yüksel Mazmanoğlu'nu mezarı başında anmak istedik. Mazmanoğlu'nu anarak, ahde vefa görevimizi yerine getirmek istedik. Türkiye'nin içerisinde bulunduğu zor dönemde, 1980 öncesinde birçok genç cana kıyıldı. Sokaklarda 10'larca genç, kimliği belirsiz kurşunlara hedef oldu. O dönemde Türkiye'nin birçok ilerici genci hedef oldu. Bizde gençlik kolları başkanımızı, Sayın Yüksel Mazmanoğlu'nu şehit verdik" dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 377
Bu Ay : 6461
Toplam : 6461

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom