Sağlıklı Dişler, Sağlıklı Nesiller

Malatya’nın Darende İlçesi Kaymakamlığınca “Sağlıklı Dişler, Sağlıklı Nesiller ”projesi uygulamaya konuldu.

Sağlıklı Dişler, Sağlıklı Nesiller Malatya Yaşam-Sağlık

 Darende Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Toplum Sağlığı Merkezi ve Hulusi Efendi Devlet Hastanesi'nin müşterek olarak yürütecekleri “Sağlıklı Dişler, Sağlıklı Nesiller” adlı projenin protokolü Hulusi Efendi Devlet Hastanesi'nde imzalandı. 4 kurum tarafından yürütülecek olan proje için, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, diş macunu ve fırçası temin edecek, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü okullarda konu ile ilgili öğrencileri eğitim verecek, Toplum Sağlığı Merkezi ve Hulusi Efendi Devlet Hastanesi ise, gerek poliklinik gerekse koruyucu sağlık hizmetleri kapsamında halkı ağız ve diş bakımı yönünden bilgilendirecek.

Projenin uygulama protokolünde, Milli Eğitim Müdürü Ali Kızmaz, Toplum Sağlığı Merkezi Sorumlu Tabibi Dr. Serdar Deveci, Hulusi Efendi Devlet Hastanesi Baştabibi Dr. Erhan Berk ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü İbrahim Alaattin Ateş hazır bulundu.

Protokolünün imza töreninde bir konuşma yapan Kaymakam Bünyamin Kuş şunları söyledi:

“Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın ağız bakımı ve diş sağlığı, onların sağlıklı birer birey olarak yetişmesinde önemli etken olarak karşımızda durmaktadır. İlçemiz genç nüfusunun ne yazık ki büyük bir kısmı ağız ve diş sağlığına yeteri kadar önem vermemektedir. Kişisel çabaların ve söylemlerin bu alışkanlığın yeterince yerine getirilmesi noktasında yardımcı olmadığı anlaşılmıştır. Bu projemizle ağız ve diş bakımının gerek teorik gerekse malzeme destekli uygulamayı amaçladık. İşte bu nedenle; ağız bakımı ve diş sağlığının önemi okullarımız ve bu konuda hizmet veren kurumların gerek eğitim vermesi ve gerekse materyal dağıtarak desteklemesi ile mümkün olacağı kanaatiyle Kaymakamlığımız öncülüğünde bu çalışma başlatılmış bulunmaktadır.“

Daha sonra Hulusi Efendi Devlet Hastanesi Diş Polikliniği de çocuklara diş fırçası ve macunu dağıtımı yapılarak çocuklar, diş Tabibi Mustafa Başaran tarafından muayene edildi.

Törene daire amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 286
Bu Ay : 5480
Toplam : 5480

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom