CHP Meclis Üyeleri Toplantısı Yapıldı

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı tarafından organize edilen Belediye Meclis Üyeleri Eğitim Toplantılarının ilki Ankara’da gerçekleştirildi.

CHP Meclis Üyeleri Toplantısı Yapıldı Türkiye-Dünya

 CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, yerel yönetimler genel başkan yardımcılığı olarak, yedi gün, yirmi dört saat, CHP'li belediye meclis üyelerinin yanında olduklarını bildirdi. 

Ağbaba belediye meclis üyeleri ile bir araya geldiği toplantıda, “CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı tarafından organize edilen Belediye Meclis Üyeleri Eğitim Toplantılarının ilki Ankara’da gerçekleştirildi. 11 Bölge toplantısıyla, belediye meclis üyeleri arasındaki koordinasyon ve paylaşımların artırılması hedefleniyor" dedi.

Ağbaba, belediye meclis üyeliğinin, toplumun tüm kesimleriyle sıcak, doğrudan diyalog kurmak için son derece elverişli olduğunu belirterek, üyelerden halkın tüm kesimlerine ulaşmalarını ve çalışmalarını anlatmalarını istedi.
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba konuşmasında şunları söyledi:
“Bugün Türkiye çapında başlatmış olduğumuz belediye meclisi üyesi eğitimlerimizin ilkini Ankara’da düzenliyoruz. Daha sonra 10 bölge de daha eğitimlere devam edeceğiz. Kurultayımıza kadar üç bölge toplantısı daha yapacağız. Ankara’dan sonra İstanbul, Bursa ve İzmir bölge toplantıları yapacağız. Kurultayımızdan sonra Adana, Malatya, Antalya, Zonguldak, Giresun, Tekirdağ, Aydın de toplantılarımıza devam edeceğiz.Bugünkü toplantımıza Ankara ev sahipliği yapıyor.

Bu ilk toplantımıza Kırıkkale, Nevşehir, Kayseri, Çankırı, Niğde, Kırşehir, Yozgat illerimizden gelen meclis üyelerimiz katılıyorlar.Öncelikle kurultayın çok yakın olduğu şu günlerde toplantıya gösterilen ilginin çok önemli olduğunu ifade etmek istiyorum.

Verdiğimiz mesaj açık. Kurultay gündemi var ama CHP çalışmaya devam ediyor. Kurultay kuşkusuz bizler için çok önemli. Ancak belediyeler hizmet üreten yapılar olarak her daim çalışmaya devam ederler. Sizler de bu toplantıya katılarak, çok önemli bir mesaj vermiş durumdasınız. Hiç kuşkusuz bugün buraya katılan meclis üyesi arkadaşlarımız, konularına vakıf kimseler. Alanlarında söz sahibi ve bilgili kişiler.

Bu toplantıların devam etmesi bizim için çok önemli. Belediye Meclis üyelerimiz arasındaki koordinasyon ve paylaşımların artması için bu toplantıları çok önemsiyoruz. Göreve geldiğim günden beri bu konuyu çok önemsiyorum. Bildiğiniz gibi Haziran Ayında Eskişehir’de belediye başkanları toplantısı düzenledik. Merkezi iktidarın yerel iktidardan geçtiğini bilerek belediyelerimiz arasındaki eşgüdüm ve işbirliği sağlamak için harekete geçtik. Bunu sağlayabilmek için bir projeye çok önem verdik. O da “kardeş belediyecilik”. Bu projenin amacı belediyelerimiz arasında deneyim paylaşımını gerçekleştirmek, dayanışma duygusunu pekiştirmek için “kardeş belediye” uygulamasını başlattık. Kardeş belediye uygulamasından beklentimiz CHP’li belediyelerimizin bölgesinde gösterdiği başarıyı “kardeş belediyesinde” daha da büyütmesi idi. Kardeş Belediyecilik projemize ek olarak kent konseylerimizi etkinleştirmeyi düşünüyoruz.

Kent konseylerinin daha etkin çalışması için bir çalışma grubu oluşturduk. Bu çalışma grubunun duyurusu tüm belediyelerimize yapıldı. Bu iki projemize ek olarak bugüne kadar yaptıklarımızı kısaca paylaşayım. Yerel yönetimlerimizde Aile Sigortasının nasıl uygulanacağını anlatan bir bilgilendirme broşürü önümüzdeki günlerde elinize ulaşacak. Her ay hazırladığımız bilgilendirme notları ile belediyelerimizi mevzuattaki değişiklikler ile ilgili bilgilendirdik. Bilgilendirmeye devam ediyoruz. Bu nedenle bugünkü çalışmaya Kadın Kolları Genel Başkanımızı da davet ettik. Kendisi de sizlere toplumsal cinsiyet eşitliği ve yerel yönetimler konusunda bir sunum yapacak.

Bu toplantı da şuan Cumhuriyet Halk Partisini yerelde temsil eden, CHP’nin illerdeki/ilçelerdeki/beldelerdeki yüzü olan değerli belediyelerimizin başkanları ve meclis üyeleri var. Şunu söylemek istiyorum, siz değerli temsilcilerimizin görevi yalnızca bölgenizle sınırlı değil. Yurttaşlarımızın hak ettiği yönetim anlayışına, refaha, demokrasiye kavuşmasının yolu partimizin ulusal düzeyde iktidara gelmesiyle başarılabilir. İktidar olmanın yolu ise bölgenizde gösterdiğiniz başarıyı tüm Türkiye’ye yaymaktan geçiyor. Biz yerel yönetimler genel başkan yardımcılığı olarak yedi gün yirmidört saat yanınızda olacağız. Her türlü konuda birlikte hareket edebilmek için sürekli iletişim halinde olacağız.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 816
Bu Ay : 14992
Toplam : 14992

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom