Uyuşturucu Terörüne Karşı Spor

Malatya Amatör Küme Futbol Ligi takımlarından Kaldırım Gücüspor Kulübü Derneği, geleneksel yemek davetinin ikincisini düzenledi.

Uyuşturucu Terörüne Karşı Spor Malatya Spor

Orduzu Bahçebaşı Düğün Salonu'nda verilen yemek davetinde konuşan Kaldırım Gücüspor Kulübü Derneği Başkanı Nihat Arkın, "3 yıl önce Kaldırım Mahallesi'nde bir gencimizi uyuşturucudan dolayı kaybettik. Bir kardeşimiz yine uyuşturucudan dolayı cezaevine düşerken, bir gencimizde hastalığın pençesinde yaşamını sürdürmeye çalışıyor. Biz bu problemler karşısında kendimizde bir sorumluluk hissettik. Bu kapsamda da Kaldırım Gücüspor Kulübü Derneğini kurduk" dedi.

Arkın, kulüp bünyesinde 53 sporcunun bulunduğunu kaydederek, "Biz çocuk ve gençlerimize spor yaptırmanın yanı sıra onların eğitimleriyle de yakından ilgileniyoruz. Bu kapsamda 13 yaşındaki çocuklarımızın eğitimlerini en iyi şekilde alabilmeleri adına bir çalışma başlattık. Çocuklarımızın gerek okula gidebilmeleri gerekse de dini eğitimlerini alabilmeleri adına elimizden geleni yapacağız. Gönüllü öğretmenlerimizle çocuklarımıza ek ders vereceğiz" şeklinde konuştu.

Malatya'nın kanaat önderlerinden Ramazan Keskin ise, Kaldırım Gücüspor Kulübü Derneğine yaptıkları çalışmadan dolayı teşekkür etti.

Dr Ali Yalçın; Dünyada sağlıklı bireyden sağlıklı topluma geçilmezse endişe duyuluyor. Bugün bonzai denilen uyşturucu kimyasal bir silahtır. girdiği yere ne yaptığı ortadadır.

Keskin, beden eğitimin yanında ruhunda eğitilmesi gerektiğine dikkat çekerek, herkese büyük görevler düştüğünü dile getirdi.

Proğramın sonunda desteklerinden dolayı plaket töreni düzenlendi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 107
Bu Ay : 3551
Toplam : 3551

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom