ÇKS Başvuruları 1 Eylül'de

Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) başvurularının 1 Eylül’de başlayıp, 31 Aralık’ta sona ereceği bildirildi. Çiftçilerin desteklemelerden faydalanabilmeleri için ÇKS kaydının şart olduğu vurgulandı.

ÇKS Başvuruları 1 Eylül'de Malatya Ekonomi

Malatya Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Vekili Ramazan Aytekin tarafından konuyla ilgili olarak yapılan yazılı açıklamada, “27 Mayıs 2014 tarihinde 29012 sayılı resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Çiftçi Kayıt Sistemi Yönetmeliği ve Çifti Kayıt Sistemi Genelgesinin ilgili maddeleri gereği 2015 Üretim yılı Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) çiftçi başvuruları 01 Eylül 2014 tarihinde başlayacak ve 31 Aralık 2014 tarihinde sona erecektir.

Çiftçiler bu süreler içerisinde yapacakları başvurularında 2015 üretim yılı için halihazırdaki ve planladıkları tarımsal faaliyet bilgilerinin tamamını beyan edeceklerdir. Çiftçiler tarafından beyan edilen bu bilgiler sisteme kaydedilecektir. Beyan edilen ve ÇKS ye kaydedilen araziler üzerinde meydana gelen üretim bilgisi değişikliklerine ilişkin güncellemeler için çiftçi başvuruları 15 Mart 2015 tarihinde başlayacak ve 15 Mayıs 2015 tarihinde sona erecektir. Bunun yanı sıra mücbir sebeplerden kaynaklanan üretim bilgisi değişikliklerine ve birinci üretimden sonraki ürün ekim/dikimlerine ilişkin çiftçi başvuruları ise üretim yılı içerisinde yapılabilecektir” denildi.

Çiftçilerin uygulamada olan desteklemelerden faydalanabilmeleri açısından belirtilen başvuru süresince ÇKS müracaatlarını yapmalarının, muhtemel çiftçi mağduriyetlerinin önüne geçeceği kaydedildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 1035
Bu Ay : 16083
Toplam : 16083

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom