Akçadağ Değerlerinin Tanıtılması İstendi

Malatya’nın Akçadağ İlçesi’nin turizm envanteri çıkarılarak turizmin harekete geçirilmesi gerektiği bildirildi.

Akçadağ Değerlerinin Tanıtılması İstendi Malatya İlçe

Akçadağ Nitelikli Kalkınma ve Sosyal Dayanışma Derneği (ANKA) Başkanı Ömer İpek, “İlçemizde 28 kilometre uzunluğunda bulunan içerisinde Levent, Bağköy, Sarıhacı, Yalınkaya, Sakalıuzun, Kozalak gibi çok sayıda mahellemiz bulunan, insan eliyle oyulmuş irili ufaklı binlerce mağaranın ve bu mağaralarda eski taş çağına ait yaşam kalıntıların bulunduğu, yüzey şekilleri, uçurumların dehşet verici yükseklikleri ile jeolojik formasyonların varlığı açısında son derece güzel olan bu maneviyatımızı Akçadağlılar olarak neden kullanmadığımızı anlayamıyorum.
Şundan eminim ki ilçemizin çok yakınında olan bu güzelliği kendi insanımızın yarısından fazlası vadiyi tam olarak gezmemiştir, gezememiştir.

Vadi içerisindeki mahallelerdeki insanlarımızın sıcakkanlılığı misafirperverlikleri bölgeye ayrı bir güzellik katmakta olup öncelikle Akçadağlıların gruplar halinde belirli periyotlar ile geziler düzenlemesi bölgeyi tanımaları tanıtım başlangıç noktası olacaktır. ANKA Yönetim Kurulu olarak bu kısa fakat çok güzel gezintinin önümüzdeki günlerde üyelerimiz ile birlikte daha geniş kapsamlı yapılarak gelenek haline getirmek istiyoruz. Bölgeye yakın zamanda yapılan seyir terasının benzerlerinin hatta daha geniş kapsamlı olarak çok farklı yerlere yapılmasının, girişimci grupların bölgeye yatırım yapmalarının sağlanması ile birlikte Levent vadisinin iç ve dış turizme açılması ilçeye kalkınma anlamında çok büyük katkı sağlayacaktır.ANKA bünyesinde oluşturulan Kültür ve Turizm Komisyonunun Levent vadisi ile ilgili tanıtım ve projelerinin hazırlanmasına da önümüzdeki günlerde başlayacaktır” dedi.

Bu arada, emek verilip birçok para harcanarak seyir tepesi yapılan bölgedeki Levent Vadisi’nin de yeterince tanıtılmadığı belirtilirken, Levent Vadisi’ne yerli ve yabancı turistlerin gelmesi için çaba gösterilmesi istendi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 987
Bu Ay : 7071
Toplam : 7071

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom