Olan Muhtarlara Oluyor

Malatya’nın büyükşehir olmasıyla yapılanma tamamlanamadığından vatandaşların sıkıntı çektiği bildirildi.

Olan Muhtarlara Oluyor Malatya Haber

 Bu sıkıntılardan birini ise muhtarlar yaşıyor. Malatya’nın Akçadağ İlçesi’ne Bağlı Ören ve Büyükçimiş Mahalle Muhtarları,"Mahallenin sorunlarını ileteceğiz muhatap bulamıyoruz” dedi.

Muhtarlar, “Akçadağ Belediyesi bizi Büyükşehir Belediyesi’ne, Büyükşehir Belediyesi, Akçadağ Belediyesi'ne gönderiyor. Bir Mahalle muhtarı olarak mahallenin sorunlarını ileteceğiz muhatap bulamıyoruz. Belediyeler topu birbirine atıyor” diyerek duruma tepki gösterdi.

Ören Mahallesi Muhtarı Birol Çirkin, "Mahallemizde çok büyük su sıkıntısı yaşanmaktadır. Yeraltı su seviyesinin zaman içinde düşmesine bağlı olarak kuyularda suyumuz kalmadı. 100 ton kapasiteli su deposu yaptırdık. Her şeyi hazır elektrik olmadığı için bu suyu da kullanamıyoruz. Su deposuna elektrik verilmesi için çalmadığımız kapı kalmadı sonuç alamadık. Yine bir başka bir sorunumuz da, Ören Mahallesi halkı yıllardan beri asbestli borulardan su içiyor. Asbest bilindiği gibi kansere davetiye çıkaran bir maddedir. Asbestli borularımızın değiştirilmesi için çok mücadele ettik bir sonuç alamadık" dedi.

Büyükçimiş Mahallesi Muhtarı Mehmet Akgün ise, "Mahallemizde yol ve su sorunu ciddi boyutlarda. Özellikle su sorununu dile getirecek muhatap bulamıyoruz. Vatandaş bizlerden hizmet bekliyor. Muhatap bulamadığımız için vatandaşların sorunlarının çözümüne ilişkin ne yazık ki somut bir adım atamıyoruz. Akçadağ Belediyesine dilekçe vermekten, yetkilileri aramaktan bıktık, usandık. Bu insanlar vatandaşın verdiği parayla koltuklarında oturup maaş alıyorlar. Bu maaşların hakkını vermiyorlar ve vatandaşa hizmette etmiyorlar. Koltuğun hakkını da vermiyorlar. Vatandaşlar hizmet bekliyor” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 330
Bu Ay : 6414
Toplam : 6414

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom