Kahraman İtfaiyecilere Kurban Kesildi

Olay yerine giderken araçları kaza yapan, kurtarma çalışmalarına katılan 3 itfaiyeci ile diğer yaralı itfaiyeciler için kurban kesildi.

Kahraman İtfaiyecilere Kurban Kesildi Malatya Haber

Malatya’da suda boğulan 4 çocuğun cesedini sudan çıkartmak için olay yerine giderken araçları kaza yapan ve 3 arkadaşları hastaneye kaldırılırken, kendileri de başka bir araçla yola devam ederek kurtarma çalışmalarına katılan 3 itfaiyeci ile diğer yaralı itfaiyeciler için kurban kesildi.

Boğulma ihbarı üzerine büyükşehir belediyesi arama kurtarma ekibini taşıyan 44 AV 110 plakalı araç, Eski Malatya Kavşağı’nda 35 DAG 63 plakalı otomobille çarpıştı ve yan yattı. Kazada, kurtarma çalışmalarına gitmekte olan dalgıç ekibinden Bünyamin Geleri, Tevabil Çetin ve Mustafa Erdemir yaralanması sonucunda Malatya Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Hafif yaralanan 3 dalgıç ise AFAD ekibi ile birlikte olay yerine gitti ve kısa sürede 4 cesedi sudan çıkarttı.

Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi’nde geleneksel hale getirilen sabah nöbet devir-teslim töreni dua yapılarak teslim edildi. Nöbet devir-teslimine katılan Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Hanifi Acar, “Vefat eden 4 çocuk kardeşimize Allah’tan rahmet diliyorum. 4 tane boğulma ihbarı aldık ve arkadaşlarımız boğulma vakasına giderken bir kaza yaptılar ve araçtaki 3 arkadaşımız yaralandı, fakat 3 dalgıç arkadaşımızda görevlerine devam ederek, 4 tane acılı ailenin acılarını dindirmek için gidip barajda dalışa devam ettiler ve cesetleri çıkarttılar.

Ben özellikle yaralanan arkadaşlara çok geçmiş olsun diyorum ve elim kazayı geçirdikten sonra o travmadan sonra ekmeğini helal etmek, ekmeğini yediğimiz Malatya insanına gerçekten hizmet etme şuuru ile kazadan sonra görevine devam ederek, olay yerine giderek vazifelerine devam eden arkadaşlarıma da gerçekten teşekkür ediyorum. Böyle güzel bir ekiple çalışmaktan dolayı da çok mutluyum. İtfaiyeci olarak görevimiz bu. Herkesin kaçtığı yere bizim girmemiz gerekiyor, herkesin terk etmek zorunda kaldığı mekanlara bizim içine girip müdahale etmemiz gerekiyor. Biz hayatımızı, başkalarının hayatını kurtarmak için gerçekten feda etmemiz gereken bir mesleği yapıyoruz. Bu bizim için bir aşktır” diye konuştu.

Acar, yaşanan kazadan dolayı kurban kesti. İtfaiye de kurban kesimi dualar eşliğinde yapılırken, Acar, kazaya karışan itfaiyecilerin anlına kan bastı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom