Yan Yana Toprağa Verildiler

Malatya’da Karakaya Baraj Gölüne serinlemek amacıyla girdikten sonra boğulan 4 çocuk, aynı mezarlıkta yan yana toprağa verildi.

Yan Yana Toprağa Verildiler Malatya Asayiş

Malatya’nın Battalgazi ilçesinin Toygar Mahallesi mevkiinde Karakaya Baraj Gölü'ne serinlemek amacıyla giren 7 çocuktan 4’ü boğularak hayatını kaybetmiş ve Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Sualtı Kurtarma Görevlileri ile AFAD ekipleri tarafından Metin Bor, Miraç Ağrıdağı, Abdullah Karadağ ve Ömer Karadağ adlı çocukların cesetleri kısa sürede sudan çıkartılmıştı. Çocukların suya girdikten yaklaşık 15 dakika sonra boğulma olayının meydana geldiği, boğulmaların meydana geldiği noktanın ise gölün kenarından yaklaşık 5-6 metre mesafede olduğu ve noktanın eskiden kum ocağı olarak işletildiği belirtildi.

Eski Malatya’da Dolamantepe Mahallesinde komşu olan ve yaşları 14 ile 11 arasında değişen 4 çocuk için Ali Baba Mezarlığı’nda cenaze namazı kılındı. Tabutları yan yana konulan 4 çocuğun cenazesi, namazdan sonra buradan alınarak yine Eski Malatya’daki Sıptırız Mezarlığı’nda toprağa verildi. 4 çocuğun cenazeleri yan yana kazılan mezarlarda toprağa verildi.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ile birlikte kalabalık bir topluluğun katıldığı cenazede çocukların yakınları uzun süre gözyaşlarını tutamadılar.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 85
Bu Ay : 1653
Toplam : 1653

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom