Gümüş, Memleketi Darende'yi Ziyaret Etti

Aslen Darendeli olan ve son yapılan atamalar ile Sağlık Bakanlığı Müsteşarlığı görevini üstlenen Prof. Dr Eyüp Gümüş memleketi Darende'yi ziyaret etti.

Gümüş, Memleketi Darende'yi Ziyaret Etti Malatya Haber

Ziyaretlerinde bir konuşma yapan Müsteşar Prof Dr. Eyüp Gümüş “Bugün memleketim Darende'de bulunmaktan çok mutluyum. Tabii bizler görevimiz hasebiyle sağlık hizmetlerini insanlarımız için çok daha rahat, konforlu hale getirmeye çalışıyoruz, yine Darende'miz ülkemizin önemli merkezlerinden burada da güzel bir hastanemiz var buradaki yetkililerin de bizlerden mutlaka istekleri olacaktır.

Bunları yerine getirmek bizlerin boynunun borcu. Darende'deki bir hastamızın çok üst düzey durumlar dışında Malatya'ya gitmemesi lazım. Eskiden bir köyden vatandaşımız hastanelere ulaşamadan hayatını kaybederken bugün gerek fiziki gerek personel alt yapılarımızla Darende'miz de de ciddi ameliyatlar, müdahaleler yapılmakta olduğunu görüyoruz. Tabii ki bu da ülkemizin gücünü ve zenginliğini gösteriyor.

İlçemizde varsa eksiklik gerek cihaz gerek personel gerek ilave tesis yönünden onları değerlendireceğiz ve yapılması gerekeni yapacağız. Bunun yanında Malatya'mızda da bugün görüşmelerimiz olacak. Malatya genelindeki sağlık yatırımlarımızı da planlıyoruz, askeri hastaneyi alarak Sağlık Bakanlığı bünyesine katacağız, orada da bir planlama yapacağız. Bu vesileyle herkese sağlıklı günler diliyorum” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 264
Bu Ay : 6348
Toplam : 6348

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom