Yetiştiricilere Destekleme Bilgilendirmesi

Malatya İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın ve birlik heyeti, Arapgir ilçesinde hayvan yetiştiricilerine yönelik olarak 2014 yılı koç, ağıl yapımı, çobanlık, desteklemeler ile diğer destek projeleri için bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Yetiştiricilere Destekleme Bilgilendirmesi Malatya İlçe

Arapgir Belediyesi toplantı salonunda yapılan toplantıya; Arapkir Belediyesi Başkan Yardımcısı Basri Aknar, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Mevlüt Birlik, Malatya İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın ve birlik heyeti ile Arapkirli yetiştiriciler katıldı

Akın, “Arapgir ilçesinde yaklaşık 200 üreticimiz çobanlık projesi için müracaat etti. Arapgir’de hem belediyemiz ve hem de ilçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüz yetiştiricilerimizle yakından ilgileniyor. Verilen destekler için teşekkür ediyoruz” dedi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Mevlüt Birlik ise konuşmasına şunları söyledi:

“Arapgir’e ne kadar fazla projeleri getirebilirsek hem bize hem de Arapgir’imize faydalı olacağını düşünüyorum. Biz bu konuda öncelikli olarak koyun üreticilerimize bilinçlenmesini düşündük bu anlamda başkanımızın da söylediği gibi 200’ün üzerinde bir kursiyer talebiyle Malatya Tarım İl Müdürlüğüne gittik. Eylül veya Ekim aylarından itibaren de kurslarımız başlayacak ve inşallah bunu 200 ün üzerindeki çiftçimize sürü yöneticisi belgesini vereceğiz.”

Arapgir Belediye Başkan Yardımcısı Basri Anar, “Bu tür projelerin Arapkir için daha iyi uygulanması gerekli olduğu zaman tabi biz her zaman arkasındayız. Her türlü yardımlarla yanındayız. Bu gibi şeylerin talep edilmesi için gerekli olan çalışmaların yapılmasını istiyoruz destekliyoruz” ifadelerini kaydetti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 8
Bu Ay : 1861
Toplam : 1861

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom