3. OSB Çalışmaları Sürüyor

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, Malatya'yı 2023 hedefine taşımak için çalıştıklarını söyledi.

3. OSB Çalışmaları Sürüyor Malatya Haber

Erkoç, organizelere talebin çok yüksek olduğunu kaydederek, "1 ve 2. Organize Sanayi Bölgeleri'ndeki doluluk oranı ortada. Biz onun için 2007 yılında 3. Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili çalışmalara başladık. Neticede 1 ve 2. Organize Sanayi Bölgesi'nin toplamından daha geniş bir alanı Malatya ekonomisine kazandırdık. İş dünyamızın hizmetine sunmaya hazırlıyoruz" dedi.

3. Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili çalışmaların devam ettiğini dile getiren Erkoç, "Orada ilk etapta bin 800 dönümlük alanı özel şahıs mülkiyeti olmadığı için hemen oranın parselasyonunu yaparak, altyapı ihalesini gerçekleştirdik. Belli kriterler uygulayarak, yer tespiti yaptık ve dağıttık. Kalan yerin dağıtımıyla ilgili de çalışmalarımız hızlı bir şekilde sürüyor. Orada da son dönemde Anayasa Mahkemesi'nin iptal kararıyla birlikte kamulaştırma yetkisi büyükşehir belediyelerine devredildi. Malatya Büyükşehir Belediyesi oradaki kamulaştırmayı gerçekleştirecek. Bu süreci biraz uzattı. Orada yaklaşık 10 bin 500 dönüm alanımız var. Burada bin 800 dönümlük bir alanın kamulaştırması var. O kamulaştırma bittikten sonra, artık Malatya'ya yatırım yapmak isteyen yatırımcılarımıza 'yerimiz yok' deme lüksümüz yoktur. Bunu yaparken de, altyapıyı oluşturmanız gerekiyor ki sanayiyi ve şehri ileriye taşıyabilesiniz" şeklinde konuştu.

"MALATYA'YI İLERİ NOKTALARA TAŞIMAK İSTİYORUZ"

Erkoç, sanayi iklimini oluşturmaya gayret ettiklerini belirterek, "Valilik ve Büyükşehir Belediyemizin de ciddi destekleriyle Malatya son yıllarda yatırım iklimini ve ortamını oluşturan şehirlerin başında geliyor. 1 ve 2. Organize Sanayi Bölgesi'nde şuanda çalışan fabrikalarımızdaki istihdam sayımız 20 bine yaklaştı. 3. Organize Sanayi Bölgemizin tamamen faaliyete girmesiyle birlikte 20 bin istihdam da orada söz konusu olacak. Yine Akçadağ İlçemizde Mermer İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nin kuruluşu belirli bir noktaya geldi. Darende'yi bitirdik, orada arsa tahsisi yapılıyor ama ilçelerde çok talep alamıyoruz. Özellikle o yöredeki iş adamlarımızın Darende'ye yatırım yapmasını arzu ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Malatya'yı ileri noktalara taşımak istediklerini kaydeden Erkoç, "Organizeler, bir şehrin düzenli kalkınmasında, sanayinin düzenli gelişmesinde çok önemli bir rol üstlenmektedir. Şuanda Malatya'da, 1 ve 2. Organize Sanayi Bölgemiz ve buna ilaveten 1. Organize Sanayi Bölgemizin devamı olarak 3. Organize Sanayi Bölgemiz ile yatırımcılarımıza hizmet vermeye devam ediyoruz. İnşallah Malatya'yı daha ileri noktaya, 2023 hedefine taşımak istiyoruz. Bu noktada organizelerdeki yatırımların buna ciddi bir desteği olacaktır" dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 948
Bu Ay : 4746
Toplam : 4746

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom