Terörist Heykelinin Dikilmesi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya İl Başkanı Arif Yıldız, Türk milletinin sabrıyla daha fazla imtihan edilmemesi gerektiğini söyledi.

Terörist Heykelinin Dikilmesi Malatya Haber

Diyarbakır Lice'de terörist heykelinin dikilmesiyle ilgili parti binasında açıklama yapan Yıldız, bölücü terör örgütü mensuplarının Diyarbakır Lice’de heykelinin dikilmesi gafletinde olanların, mutlaka Milliyetçi Hareket iktidarında hesabının sorulacağını ifade etti.

Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğünün tehlikeye atıldığını iddia eden Yıldız, şunları söyledi:

"Bölücü örgütün ilk silahlı saldırısını gerçekleştiren teröristlerden Mahsum Korkmaz isimli caninin Diyarbakır Lice’de inşa edilen PKK şehitliğinin girişine heykeli dikilmiştir. Bu alçak girişim ve meydan okuma aziz şehitlerimizin kemiklerini sızlatmakla kalmamış; Türkiye’nin milli, manevi ve tarihi haklarına çok açık, çok net, çok kirli bir saldırı haline dönüşmüştür. Artık PKK’lılara sözde şehitliklerin kurulduğu, katillerin heykelinin dikildiği, ihanete methiyeler düzüldüğü, çözülme ve bölünme refakatçilerinin onay ve teşvik gördüğü bir Türkiye resmi karşımızdadır. Böylesi bir yenilgi ve rezilliği vicdan sahibi; insaflı, inançlı, iddialı ve ilkeli hayat süren hiçbir vatandaşımız kabullenmeyecektir."

Diyarbakır’da 8 Haziran günü 2. Taktik Hava Kuvvet Komutanlığı’ndaki önce şanlı Türk Bayrağı’na el uzatıldığını anımsatan Yıldız, “Bin yıllık kardeşliğimize ihanet ediyorlar. Türkiye’yi parçalamak isteyen bölücü ve yıkıcı lobinin demokrasi maskesi takarak meşrutiyet araması, zafer turu atması kısa ve orta vadede felaketlerin kilidini açacaktır. Türk milletine yapılan hainliği, yine Türk milleti en iyi şekilde cevabı verecektir. Dünyanın hiçbir onurlu, milli ve medeni ülkesinde; teröristlerin hükümet müsamahasıyla kutsandığı, öne çıkarıldığı, anıtlarla taltif edildiği ikinci bir ülke yoktur. Bu ihanetin bedeli mutlaka ve mutlaka aziz Türk milleti tarafından sorulacaktır" ifadelerini kullandı.
Arif Yıldız, heykelin derhal derdest edilmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 27
Bu Ay : 2511
Toplam : 2511

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom