Çakır, Hekimhan'da İnceleme Yaptı

İlçe gezilerini sürdüren Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, beraberinde Büyükşehir Genel Sekreteri Arif Emecen, MASKİ Genel Müdür Yardımcısı İrfan Kaya ve bazı daire başkanlarıyla birlikte Hekimhan’ı ziyaret etti.

Çakır, Hekimhan'da İnceleme Yaptı Malatya İlçe

Hekimhan’da ilk olarak Öğretmenevi’nde muhtarlarla toplantı yapan Başkan Çakır, “Şehirlerimize daha iyi hizmet götürmek ve sorunları daha iyi çözmek için çalışıyoruz” dedi. Aciliyet sırasına göre sorunlara çözüm bulmaya çalıştıklarına işaret eden Başkan Çakır, şöyle konuştu:

“Önümüzdeki 5 yıl için iş planı ve yol haritası çıkarıyoruz. Ziyaretlerimizi bu amaçla gerçekleştiriyoruz. Acil sorunlara öncelikle çözüm bulacağız. Bunun yanı sıra uzun vadeli kalıcı çözümler için projeler geliştireceğiz.
Büyükşehir olarak sorumluluk alanlarımızın her birinde planlı olarak çalışmalar gerçekleştirmek için hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Az maliyetle çok iş üreteceğiz. Örneğin, seyyar konkasör tesisleri oluşturuyoruz. Bununla birlikte her bölgede konkasör tesisleri kuracağız. Asfaltta aynı şekilde planlamalar yapıyoruz. Sadece taşıma malzemeyle yollarımızı düzenlemeye yetişmek mümkün değil.

Havanın sıcak olması su ihtiyacını da arttırıyor. İçme suları ile ilgili sorunlara lokal çözümlerle birlikte uzun vadeli projeler yapacağız.”

Başkan Çakır, toplantıda daha sonra sorunları dinleyerek ilgili bürokratların gerekli çalışmaları yapmaları yönünde çeşitli talimatlar verdi.

AK Parti İl Başkan Yardımcısı Mahmut Üner Özer’in hazır bulunduğu toplantı sonrası Güzelyurt’a geçen Başkan Çakır, burada da sorunları dinleyerek açıklamalarda bulundu. Güzelyurt’ta, Hekimhan Kaymakamı Mesut Çoban ve AK Parti Hekimhan İlçe Başkanı Adil Ağcan’ın da hazır bulunduğu yemekli programda konuşan Başkan Çakır, “Hangi bölgeye hangi yatırımı yapacağımızı bu ziyaretlerle belirliyoruz. Hedefimiz her yıl bir önceki yılın 2-3 katı üzerinde hizmet yapmaktır” dedi.

Başkan Çakır, “Vatandaşlarımıza hizmeti götürürken; burası köy içidir veya mezradır demeden ilçe belediyesinin sorumluluğundadır düşüncesinden ziyade elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Ayrım yapmıyoruz” diye konuştu.
Daha sonra programa katılan muhtarlardan da sorunlar dinlenildi.

Program sonunda Kaymakam Çoban ve AK Parti İlçe Başkanı Ağcan, ziyaretlerinden dolayı Başkan Çakır ve ekibine teşekkür ettiler.

Başkan Çakır ve beraberindeki heyet daha sonra Hekimhan’da çeşitli kaynak sularını gezerek incelemelerde bulundular.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 82
Bu Ay : 4511
Toplam : 4511

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom