Kanalizasyon Suyunun Kullanılması Yasak

Malatya’da bazı üreticiler tarafından sebze ve meyve bahçelerinin sulanmasında kolektör hatlarının kırılarak kanalizasyon suyunun kullanılmasına izin verilmiyor.

Kanalizasyon Suyunun Kullanılması Yasak Malatya Haber

Geçtiğimiz yıllarda da sulama suyu sıkıntısı yaşayan çiftçilerin kanalizasyon kolektör hatlarını tahrip ederek tarım arazilerini sulaması kamuoyunda da tepkiyle karşılanmıştı.

2014 yılı içerisinde sıkı önlemler alan Malatya Büyükşehir Belediyesi, konu ile ilgili olarak diğer kamu kurum ve kuruluşların da katıldığı bir komisyon oluşturarak, kolektör hatlarının daha sık periyotlarla denetlenmesini sağlıyor.

Bahar ayları ile birlikte, konuyla ilgili çalışmalar yapan Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MASKİ), DSİ, Çevre İl Müdürlüğü, Sağlık İl Müdürlüğü, Jandarma İl Komutanlığı ve Tarım İl Müdürlüğü ile ortak hareket ederek, kanalizasyon suyuyla tarım arazilerinin sulanmasına izin vermiyor.

Büyükşehir Belediyesi savcılığa suç duyurusunda bulunuyor.

Yaz aylarında denetimlerini daha çok artıran komisyon bugüne kadar kırılan değişik noktalarda 13 kollektör hattı tespit etti. Kırılan hatların bakım ve onarımları MASKİ ekipleri tarafından yapılıyor.

Öte yandan, komisyon tarafından yapılan inceleme sonucunda kollektör hatlarına zarar verdiği tespit edilen kişiler hakkında, insan sağlığına ve kamu malına zarar vermek suçlamasıyla savcılığa suç duyurusunda bulunuluyor.

Kolektör hatlarının en çok tahrip edilip, kırıldığı bölgeler ise şöyle; Hatunsuyu Yavru Mevki, Kaynarca Demiryolu Köprüsü altı, Hatunsuyu Palabıyık Mevki, Battalgazi Alacakapı Mahallesi ile Battalgazi Alişar Köyü.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 142
Bu Ay : 765
Toplam : 765

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom