İhsan Akın, Ali Selvi'yi Ziyaret Etti

Malatya İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın ve yönetim kurulu üyeleri Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ali Selvi’ye iadeyi ziyarette bulundu.

İhsan Akın, Ali Selvi'yi Ziyaret Etti Malatya Haber

Ziyarette konuşan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ali Selvi, “Biz Koyun Keçi Birliğimiz ile beraber gayet güzel işler yürütüyoruz. Sağ olsun Yönetim Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu olaraktan İl Müdürlüğümüzle devamlı istişare halindeyiz. İşletmesi olan mevcut işletmesi olan bizim koyun keçi bilgi sistemine kayıtlı olan üreticilerimizin ağıl tadilatı veya sıfırdan ağıl yapımına ve yüzde 50 inşaat ve tadilat desteği hibe veriliyor. Onun dışında da 20 koyuna bir koç desteği üzerinden yüzde 80 destek verilecek.

Biz bu konuda da Koyun Keçi Birliğimizle istişare halindeyiz. Koç desteğindeki müracaatlara göre her ay devam edecek. Birliğimiz eğitim çalışmalarına önem vererek, yakmaşık 200 çiftçimize özelliklede çoban eğitimi yapıldı. Kaynak sıkıntımız yok. Onu özellikle belirtmek istiyorum” dedi.

Malatya İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın ise, “Tarım il Müdürümüz Ali Selvi göreve seçildiğimizde bizleri ziyaret etmişti, bizler de yönetim kurulu olarak iadeyi ziyarette bulunduk. Bizleri kabul ettiği için yetiştiricilerimiz adına teşekkür ediyoruz. Tarım ve hayvancılık noktasında Tarım İl Müdürlüğümüzle, ilçe müdürlüklerimizle sürekli istişare içindeyiz. Yetiştiricilerimizin birebir sıkıntılarının çözülmesi noktasında bizlere her zaman destek veriliyor” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 856
Bu Ay : 8002
Toplam : 8002

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom