Beylerderesi ViyadüK'ü Bakımda

Turgut Özal Beylerderesi Viyadük’ü 1 aylık bakıma alındı ve 15 Eylül tarihine kadar trafiğe kapalı olacak.

Beylerderesi ViyadüK'ü Bakımda Malatya Haber

Beylerderesi Viyadük’ü 27 Eylül 2005 tarihinde Karayolları Genel Müdürlüğünce ihale edilmiş ve 22 Nisan 2011 tarihinde trafiğe açılmıştı. Viyadük 1 aylık bakım için trafiğe kapanınca ulaşım, Beylerderesi’ndeki eski yol güzergahı üzerinde verilmeye başlandı.

Karayolları Bölge Müdürlüğünce verilen bilgiye göre, viyadükte 1 aylık süre içerisinde asfalt tabakası değişimi, su yalıtım sistemi, dilatasyon derzleri, otomatik buz önleyici sistemi ile birilkte elektrik aksamlarının bakım ve onarımı yapılacak.

Karayolları Bölge Müdürü Hüsamettin Özendi, “Bu yapacağımız çalışma kesinlikle köprünün statik sistemi ile taşıyıcı sistemi ile hiçbir alakası yoktur. Malatya’da yanlış bir algı var, ‘Köprü zayıftı, köprü çürüktü’ diye. Böyle bir şey yok. Köprünün statik sistemi son derece sağlıklı. Konfor anlamında bir takım sıkıntılarımız var. Onlarda köprünün ilk açıldığı zaman üst kaplaması kış aylarında yapılmış. Aslında o tarihte yapılmaması gerekiyordu. Dolayısıyla 15-20 yıl hizmet vermesi gereken asfalt üst kaplaması, 3 yıl içinde konforunu yitirdi ve yenilemek icap etti” şeklinde açıklamada bulunmuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 139
Bu Ay : 7776
Toplam : 7776

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom