Özel Okula Gidenlere Devlet Desteği

Malatya'da, 2014-2015 eğitim-öğretim yılında özel okula devam edecek 2 bin 224 öğrenciye, eğitim-öğretim desteği verileceği bildirildi.

Özel Okula Gidenlere Devlet Desteği Malatya Haber

Olimpiyat Koleji Genel Müdürü Ahmet Polat Kaya, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Bu yıl hükümetimiz, Türkiye genelinde 250 bin tane resmi okulda okuyan öğrenciye eğitim-öğretim desteği veriyor. Yani doğrudan eğitim-öğretim ücretleri üzerinde destek veriyor. Bu bir başlangıçtır. Devamının geleceğini umuyoruz. Bu anlamda güzel bir karar alınmış. Sadece belirli bir grup değil, ana sınıfından başlayarak, liseye kadar her kademede öğrenciler destekleniyor. Bu kapsamda 250 bin öğrenciye destek verilecek" dedi.

Kaya, Malatya için 2 bin 224 kontenjan ayrıldığını kaydederek, "311 anaokulu, 388 ilkokul, 707 ortaokul ve 819 öğrenciye devlet eğitim-öğretim ücreti ek ödemesi yapıyor. Anaokulları için 2 bin 500 TL, ilkokul için 3 bin TL, ortaokul için 3 bin 500 TL ve lise için 3 bin 500 TL ek ödeme yapılacak. Bunlar 3 eşit taksitte ödenecek" diye konuştu.
Özel okulda okumak isteyen öğrencilerin yapması gereken işlemler hakkında da bilgiler veren Kaya, şunları söyledi: "Özel okulda okumak isteyen öğrencilerin bu destekten yararlanabilmesi için yapmaları gereken bir işlem var. Belirtilen takvime göre 18 Ağustos başvuru için son gün.

Ancak biz bu tarihin uzatılmasını bekliyoruz. Ama biz hiç uzamayacakmış gibi düşünürsek, başvurular 18 Ağustos'ta sona ereceğini belirtmek istiyoruz. Özel okulda okumak isteyen öğrencilerin, kayıtlı bulundukları resmi okula başvuru yapmaları gerekiyor. Bu sene hangi okulda eğitim görüyorlarsa, o okula müracaat edecekler. Burada öğrencinin başarı durumu, ailenin gelir durumu, öğrencinin okuyan kardeş sayısı göz önünde bulunduruluyor. Vakit çok daraldı. Ailelerimiz başvuru yaparken bu belgeleri de mutlaka yanlarında bulundursunlar."

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 915
Bu Ay : 2497
Toplam : 2497

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom