4. Uluslararası Malatya Bisiklet Festivali

4. Uluslararası Malatya Bisiklet Festivali, açılış töreniyle başladı.

4. Uluslararası Malatya Bisiklet Festivali Malatya Kültür-Sanat

Malatya Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği tarafından; Gençlik ve Spor Bakanlığı, Malatya Valiliği, Malatya Büyükşehir Belediyesi, Battalgazi Belediyesi ile Türkiye Bisiklet Federasyonu'nun destekleriyle düzenlenen 4. Uluslararası Malatya Bisiklet Festivali'nin açılış töreni Double Tree by Hilton Malatya Otel'de yapıldı.

14-17 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek ve Nemrut turu ile sona erecek olan festivalin açılış töreninde konuşan Malatya Vali Yardımcısı Murat Çağrı Erdinç, 4. Uluslararası Malatya Bisiklet Festivali'nin, Malatya'nın tarihi, doğal güzellikleri ve misafirperverliğini gösterme adına önemli bir etkinlik olduğunu söyledi.

Erdinç, organizasyona her türlü desteği verdiklerini de sözlerine ekleyerek, "Bisiklet kullanımının yaygınlaşması, kentlilik ve kentli olma kültürünün yaygınlaşması, çevreye duyarlılık bilincinin artırılmasına adına da biz bisiklet organizasyonlarını, valilik olarak çok destekliyoruz" dedi.

Double Tree by Hilton Malatya Genel Müdürü Haluk Bilgili ise 4. Uluslararası Malatya Bisiklet Festivali kapsamında Malatya'nın tarihi ve doğal güzelliklerinin tanıtılacağını ifade etti.

Bisiklet Federasyonu Malatya İl Temsilcisi Mustafa Ekici de, "Bisiklet kültürü hiçbir sistemin bizlere dayatmadığı, özgür irademizle bir araya geldiğimiz, kültürleri birleştirdiğimiz, dalga dalga dostluğu yaydığımız bir kültürdür. Bunu ülkemizde el birliğiyle bir araya getirip, Edirne'yi, Kars'ı pedallarımızla yakın edeceğiz" diye konuştu.
Açılış konuşmalarının ardından festival başladı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 89
Bu Ay : 1657
Toplam : 1657

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom