Malatya'ya R4BiA Parkı Yapılıyor

Malatya’da yapılacak olan yeni bir parkın ismi “R4bia Parkı” olarak konuldu.

Malatya'ya R4BiA Parkı Yapılıyor Malatya Haber

Yeşilyurt Belediyesi 14 Ağustos Rabia ve Nahda meydanlarında yaşanan katliamın yıl dönümü anısına Özalper, Şeyhbayram ve Samanlı mahallelerinin birleşme noktasına yapacağı parkın adını "R4bia Parkı" koydu.
Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “3 Temmuz 2013’te Mısır’da halkın özgür iradesi ile seçilmiş Muhammed Mursi, darbe yönetimi tarafından devrildi. Darbe karşıtı olan Mısır halkı, Rabia ve Nahda meydanlarında toplanıp askeri darbeye karşı olduklarını gösterdiler. Hiçbir şiddete bulaşmamış darbe karşıtları, askeri cunta tarafından kıyımdan geçirildi. Bugün Mısır’daki kardeşlerimizin kendi iradesini ortaya koyarak, zulme karşı başlattıkları mücadelenin yıldönümüdür.

Türkiye her zaman Mısır, Gazze, Suriye ve Irak’taki kardeşlerimiz için yardım elini uzatmıştır. Türkiye olarak bu bölgenin örnek alacağı bir yönetim durumundayız. Tüm bölgemizin istikrara kavuşması umuduyla yine Gazze’deki, Mısır’daki kardeşlerimize dualarımızı eksik etmemeliyiz. İnşallah bizim bu tavrımız bir nebze de olsa onların yanında ve birlikte olduğumuzu ortaya koyar.

Mısır halkına karşı yapılan bu zulmü kınamak ve darbelerle halkın tercihine karşı zorla dayatılmaya çalışılan anlayışın son bulması adına yapacağımız bu parkımızın adını ilk meclis toplantımızda “R4bia Parkı” olarak gündeme taşıyacağız. Bu uygulama ile Mısır halkının yanında olduğumuzu, birlikte olduğumuzu hatırlatmak istedik” dedi.
Başkan Polat, R4bia Parkında altı dönüm alan üzerine kurulacak park içerisinde çocuk oyun alanları, açık hava spor aletleri, basketbol sahası, mini futbol sahası, bisiklet yollu, pergolalar ve gençlerin uğrak yeri olacak “gençlik merkezi” bulunacağını söyledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 1061
Bu Ay : 5951
Toplam : 5951

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom