Üniversitede Kayıtlar 1-5 Eylül'de

Malatya İnönü Üniversitesi’nde yeni eğitim öğretim yılı için kesin kayıt işlemlerinin 1-5 Eylül tarihleri arasında yapılacağı bildirildi. Bu yıl ilk kez , e-devlet üzerinde yerleştirildikleri Üniversiteyi seçerek kesin kayıt yaptırabileceği belirtildi.

Üniversitede Kayıtlar 1-5 Eylül'de Malatya Eğitim

 İnönü Üniversitesi tarafından yapılan açıklamada, “2014-2015 ders yılında, ÖSYS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 1-5 Eylül 2014 tarihleri arasında, ekte belirtilen günlerde ve mesai saatleri içerisinde yapılacaktır. Kayıt hakkı kazanan adayların, kayıt için aşağıda belirtilen belgeleri tamamlayarak kayıt süresi içerisinde ilgili kayıt merkezimize başvurmaları zorunludur. Bu süre içerisinde kayıt için başvurmayan veya kayıt işlemlerini tamamlamayan adaylar kayıt haklarını kaybedeceklerdir” denildi.

Bu arada, 2014-Kesin Kayıt işlemleri bu yıl ilk kez isteğe bağlı olarak isteyen öğrencilerin
e-devlet şifresi alarak yerleştirildikleri Üniversiteyi seçerek kesin kayıt yaptırabileceği bildirildi.

Açıklamada şunlar belirtildi: 

“Bu uygulama ilk kez yapılacaktır, Üniversitemiz bu uygulamaya katılmıştır. Üniversitemize kesin kayıt yaptırmaya hak kazanan, ikinci öğretim programları ve Uzaktan Eğitim Programları hariç, diğer öğrenciler, Üniversitemizin internet sitesinde ön kayıtlarını yaptıktan sonra, PTT’de E-DEVLET şifresi alacak ve burada kendi bilgilerine ulaşarak kesin kaydını yapacaktir.

Bu uygulamada yararlanarak, E-DEVLET üzerinde kesin kayıt yapan öğrenciler, kesin kayıt için kayıt merkezlerine gelmeyecektir. Kendilerinden istenen Lise diploması ve fotoğraflarını, Eğitim-Öğretim başladığı tarihi izleyen 15 gün içerisinde ilgili Öğrenci İşleri Bürolarına (Kampüsde merkezi öğrenci işlerine, kampus dışında eğitim yapan birimlere kayıt yaptıranlar ise kendi birimlerinin öğrenci işleri bürolarına) teslim edeceklerdir.”
Bu arada, yeni eğitim öğretim yılı için kesin kayıt işlemleri hakkında ayrıntılı bilginin İnönü Üniversitesi web sitesinden öğrenilebileceği kaydedildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 477
Bu Ay : 4177
Toplam : 4177

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom