TÜBİTAK Destekleme Kararı Aldı

Malatya İnönü Üniversitesi’nde 8 projenin TÜBİTAK tarafından desteklenmesi kararlaştırıldı.

TÜBİTAK Destekleme Kararı Aldı Malatya Haber

İnönü Üniversitesi tarafından yapılan açıklamada “TÜBİTAK, ARDEB 1001, 1005 ve 3501 sonuçlarını kamuoyu ile paylaştı. Bu sonuçlara göre, proje yürütücülüğünü Üniversitemiz öğretim elemanlarının yaptığı toplam 8 proje için de desteklenme kararı çıktığı öğrenildi. ARDEB tarafından yapılan değerlendirmenin ardından 1001, 1005 ve 3501 Programlarının 2014 Mart dönemi sonuçları TÜBİTAK’ın resmi web sayfasında açıklandı.

TÜBİTAK’ın resmi web sayfasında, panel değerlendirme süreci olumlu sonuçlanan, mali ilkeler ve benzeri konularda değerlendirilmesine geçilen projelerin yürütücüleri ve bağlı bulundukları kurumlar liste halinde verildi” denildi.
Yapılan açıklamaya göre, panel ortak raporlarına en geç iki hafta içerisinde http://pys.tubitak.gov.tr adresinden ulaşılabileceği, projeleri desteklenmesine karar verilen proje önerisi sahiplerinin panel raporu kendilerine ulaştıktan sonra bir hafta içerisinde, proje önerisinde talep edilen bütçeye göre, TÜBİTAK Bütçe Tablosunu doldurmaları ve http://pys.tubitak.gov.tr adresinden sisteme yüklemeleri gerekiyor.

Açıklamada, "Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projelerini Destekleme Programı" kapsamında 2014 yılı 1. döneminde önerilen araştırma projelerinden bilimsel olarak desteklenmesine karar verilen öğretim elemanlarımızı kutluyor ve başarılarının devam etmesini diliyoruz” denildi.

Projelerinin desteklenmesine karar verilen proje yürütücüsü öğretim elemanları şunlar:
Ali Keleş (Diş Hekimliği Fakültesi), Mehmet Ali Aksan (Fen-Edebiyat Fakültesi), Mehmet Salih Mamiş (Mühendislik Fakültesi), Meral Arslan Malkoç (Diş Hekimliği Fakültesi), Orhan Gündüz (Battalgazi Meslek Yüksekokulu), Suat Canbazoğlu (Mühendislik Fakültesi), Taşkın Yıldırım (Eğitim Fakültesi), Ümit Yolcu (Diş Hekimliği Fakültesi).

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 345
Bu Ay : 345
Toplam : 345

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom