Soma İçin Kitap Toplandı

Malatya Gönüllü Kalem Derneği, Türkiye İyilik Melekleri Derneği ile birlikte Soma'ya Kütüphane kurmak için başlattığı kampanya çerçevesinde 3 bin 500 adet kitap topladı.

Soma İçin Kitap Toplandı Malatya Haber

Soma'da yaşanan maden faciasının ardından, bölgede kurulan Soma Kırkağaç Gençlik Merkezi içerisinde kütüphane oluşturmak için Malatya Gönüllü Kalem Derneği ile Türkiye İyilik Melekleri Derneği ortaklaşa bir projeye imza attı. Gençlik merkezine kütüphane kurmak için ilk etapta kitap toplama kampanyasını başlatan Malatya Gönüllü Kalem Derneği, 3 bin 500 adet kitap topladı.

Gönüllü Kalem Derneği Başkanı Hakan Doğan, 'Soma'ya Kütüphane' kampanyası çerçevesinde dernek olarak hummalı bir çalışma yürüttüklerini belirterek, kampanyaya büyük ilgi gösterildiğini ifade etti.

Doğan, Soma için 3 bin 500 adet kitap topladıklarını kaydederek, "Soma'da kurulan Soma Kırkağaç Gençlik Merkezi ile ilgili Türkiye İyilik Melekleri Derneği tarafından bize kütüphane kurma yönünde bir talepte bulunuldu. Bize, Soma'da gençlik yaşam merkezi kuracaklarını dile getirdiler. Bizde onlara bu konuda yardımcı olacağımızı söyledik. Bizde gençlik merkezinin içerisine kütüphane kurmak için çalışmalara başladık. Bu kapsamda Temmuz ayı içerisinde kampanyamızı başlattık. Çeşitli Ankara, İstanbul, Adana, Bingöl, Erzurum, Kırklareli, ilçe, yazar ve yayınevleri tarafından kitaplar gönderildi. Şuanda 3 bin 500 adet kitabımız mevcut. Kampanya bitmesine rağmen kitap gelmeye devam ediyor" dedi.

Soma'ya kütüphane kurma çalışmalarının büyük bir kısmını tamamladıklarını dile getiren Doğan, "Yerin tahsisi yapıldı. Oyun ve resim atölyesi ile sinema bölümü yapılıyor. Sinema ve kütüphane bölümünün çalışmaları bu hafta itibariyle başladı. Şuanda kütüphane için dolap ve raf ile Soma'ya gitmek için araç ihtiyacımız var. Bu noktada yetkililerden destek bekliyoruz" diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 16
Bugün : 444
Bu Ay : 4242
Toplam : 4242

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom