İhbarla Gelen Gerginlik

Malatya'da Sütlüce Mahallesi'nde 'kimliksiz oy kullanıldığı' iddiasıyla çıkan tartışmada MHP Malatya İl Başkanı Arif Yıldız'ın aracına taşlı saldırıda bulunulduğu ve 2 kişinin yaralandığı ileri sürüldü.

İhbarla Gelen Gerginlik Malatya Asayiş

Sütlüce Mahallesi'nde bir vatandaşın MHP Genel Merkezi'ni arayarak, 'kimliksiz oy kullanıldığını' iddia etmesi üzerine MHP İl Başkanı Arif Yıldız ve beraberindeki partililer, Sütlüce İlkokulu'na giderek, imzaları kontrol etmek istedi. Yıldız'ın 'bazı imzaların aynı olduğunu' ileri sürmesi ve sandık görevlileri ile vatandaşların tepkisi üzerine olay çıktığı belirtildi. Okul çıkışında dışarıda toplanan kalabalık bir grubun Yıldız’ın ve partililerin aracına taş ve sopa ile birlikte silahla saldırdığı iddia edildi. Bazı araçlarda hasar oluşurken, Yıldız ve partililerin olayda yara almadığı öğrenildi. Olaydan sonra bölgeye jandarma ekipleri yönlendirildi.

Parti il binasında basın toplantısı düzenleyen MHP Malatya İl Başkanı Arif Yıldız, "MHP Genel merkezine yapılan bir ihbar neticesinde Sütlüce İlkokuluna gittik. Sandık başkanı ile görüştük ve bize gelen ihbarı ilettik. Sandık başkanı bize bir şey söylemeden AK Parti ve Cumhurbaşkanı Adayı Selahattin Demirtaş'ın müşahidi olduğunu söyleyen 2 kişi olaya müdahale edip, 'siz burada bize bunu soramazsınız ve listeye bakamazsınız' şeklinde tepki gösterdiler. Bizde, 'itiraz için bunu incelememiz gerektiğini' söyleyince sandık görevlileri dışarı çıktı ve vatandaşlar çağrıldı.Yaklaşık 150 kişi salona girmişti. Elinde silah olan korucu, bizi koruması gereken silahı arkadaşlarımıza doğrultup, 'buradan gidin' dedi. İmzaları kontrol ettik. Birkaç imzanın aynı şekilde atılmış olduğunu gördük. Aracımıza bindik. Taş, sopa ve silahla saldırı oldu. Bir saçma bir aracımızın camına saplanmış" iddiasında bulundu.

Olay sonrası, mahallenin girişinde ve Sütlüce İlkokulu'nun önünde jandarma ekipleri beklerken, bazı mahalle sakinleri ise MHP'lilerin kendilerine saldırdıklarını iddia ederek, tepki gösterdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 391
Bu Ay : 4757
Toplam : 4757

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom