Girişimcilik Kursunda Sertifika Töreni

Malatya Ticaret Borsası’nın KOSGEB ile ortaklaşa düzenlediği Girişimcilik Kursu’na 60 kişi katıldı ve kursiyerlere sertifikaları törenle verildi.

Girişimcilik Kursunda Sertifika Töreni Malatya Eğitim

Ticaret Borası’nda düzenlenen sertifika törenine Ticaret Borsası Başkanı Gürsel Özbey ile KOSGEB Merkez Müdürü Murat Seki ve kursiyerler katıldılar. Eğitim kursuna 60 kişinin katıldığı belirtildi.

Törenin açılışında konuşan Ticaret Borsası Başkanı Gürsel Özbey, “Borsamızın düzenlediği KOSGEB destekli uygulamalı girişimcilik eğitiminin sertifika törenine hoş geldiniz. Borsamız ve KOSGEB işbirliğiyle geçtiğimiz Mayıs ayında 2 gurup halinde kendi işini kurmak isteyenler ile iş fikirlerini hayata geçirmek isteyen girişimci adayları olan sizlere yönelik olarak Malatya ABİGEM Merkezi tarafından verilen eğitimi tamamlayan ve girişimcilik sertifikasını almaya hak kazanan siz katılımcılara sertifikalarını vermek üzere burada toplanmış bulunmaktayız. Malatya Ticaret Borsası olarak bölgemizdeki girişimcilik adaylarına yönelik çalışmalarımız KOSGEB’in destekleriyle devam edecektir. Malatya Ticaret Borsası olarak girişimcilerimizin Malatya’mıza katma değer sağlamasını temenni ederken bundan sonraki hayatlarında da başarılar dilerim” dedi.

KOSGEB Müdürü Murat Seki ise, kursun düzenlenmesinden dolayı Ticaret Borsası Başkanı Özbey’e teşekkür ederek, “KOBİ’lere destek verirken, son 3 yıldan beride kendi işyerini kuracak olan girişimcilere de ciddi destekler veriyoruz. Girişimcilere destek verirken, öncelikle girişimcilerin bu alanda eğitim almasını sağlıyor ve 70 saat süreyle girişimcilere kurs veriliyor.

KOSGEB girişimcilere 30 bin TL’ye kadar hibe veriyor. 70 bin TL’ye kadarda sıfır faizli kredi desteği de veriliyor. Malatya’da 2012 yılında yaklaşık bin 170 girişimci programa katılarak sertifika aldı, 2013 yılında ise bin 375 girişimci bu eğitim programlarına katıldı. Bizim şuanda geçen yıla baktığımızda bin 375 tane potansiyel girişimcimiz var. Bu yıl ise ilk 6 ayda yaklaşık 500 kişiye girişimcilik kursu verildi” diye konuştu.
Yapılan konuşmaların ardından kursiyerlere sertifikaları verildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 13
Bugün : 276
Bu Ay : 794
Toplam : 794

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom