Orgeneral Mendi'den Valiye Ziyaret

Malatya 2. Ordu Komutanlığı görevinden Ege Ordu Komutanlığı’na atanan Orgeneral Galip Mendi,” Özellikle bu bölgenin ciddi bir hassasiyeti var” dedi.

Orgeneral Mendi'den Valiye Ziyaret Malatya Siyaset

Beraberinde, 2. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Burhanettin Aktı ile birlikte Vali Vasip Şahin’i makamında ziyaret edip vedalaşan Orgeneral Galip Mendi, şeref defterini de imzaladı.

Vasip Şahin, yaptığı konuşmada Orgeneral Mendi’nin ziyaretinden dolayı kendisine teşekkür ederek yeni görevinde başarılar diledi. Vasip Şahin konuşmasında “Güzel bir birliktelik ve güzel bir diyalog içerisinde görev yaptık. İlimizde hem sivil toplumda hem idare ile hem de vatandaşla olan diyaloglarında çok güzel bir diyalogları olması bizleri ziyadesiyle memnun etti. Bunun için kendisine özellikle teşekkür ediyoruz. Başka şehirlerde farklı görevler de ve yeni hizmetlerde bulunacaklar. Allah hayırlı uğurlu etsin” ifadelerini kullandı.

Orgeneral Galip Mendi ise, “Bu bölgede görev yapmaktan ve Malatya ilinde bulunmaktan büyük bir mutluluk ve onur duydum. Her zaman Özellikle Malatya insanının sevecenliği, misafirperverliği her türlü takdirin üzerindedir. Ben bu vesile ile bütün Malatya halkına da bize gösterdikleri teveccüh ve yakınlıktan dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Gerçekten bu iki sene su gibi geçti. Bizim görevlerimiz sınırlı ve süreli oluyor. Bu iki yıllık görev sürem içinde ki daha önceki görev yerim de Elazığ idi. Bu bölgedeki görevlerim bittiği için yeni bir göreve atandım. Sizlerin de bildiği gibi Ege ordu komutanlığına atandım. Allah kısmet ederse ayın 21 inden itibaren de Ege Ordu Komutanlığını devralacağım” ifadelerini kullandı.

“Özellikle bu bölgenin ciddi bir hassasiyeti var” diyen Mendi, daha sonra şunları söyledi: 

“ Türkiye Cumhuriyetinin en önemli konularının iki tanesi ile ordumuzun sorumluluğu vardır. Bunlardan bir tanesi Türkiye Cumhuriyetini bölmek parçalamak isteyenlere karşı verdiğimiz iç güvenlik harekatı nedeniyle verdiğimiz büyük mücadeledir. Bir diğeri de hudut güvenliğidir. İkinci Ordu'nun sorumluluk sahası içinde Türkiye’nin yüzde 26'sı yer almaktadır. Kritik sınırlarımız olan Suriye, Irak, İran sınırlarımızın savunma ve koruma sorumluluğu ordumuza aittir.

Ordumuzdaki tüm personelimiz, subayımız, astsubaylarımız, uzman erbaş ve erlerimiz Mehmetçiklerimiz el ele gönül gönüle 7 gün 24 saat esasına göre kahramanca, fedakarca ve özverili bir şekilde yapıyorlar. Benden sonra da aynı görevleri aynı arkadaşlarımız yine gönül birliği içerisinde vatan sevgisi, bayrak sevgisi içerisinde yapacaklardır. Bunlara yürekten inanıyorum. Ben bugün sizlere arz-ı veda için geldim. Sizin nezdiniz de tüm Malatya halkına sevgilerimi selamlarımı ve saygılarımı sunuyorum.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 308
Bu Ay : 4106
Toplam : 4106

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom