TOKİ Kuraları Çekildi

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Malatya'da yapımı bitme aşamasına gemlen Gazi ve Basın Konutlarının kurası çekildi.

TOKİ Kuraları Çekildi Malatya Yaşam-Sağlık

Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen noter huzurundaki daire belirleme kurasına, hak sahipleri ilgi gösterdi. Beydağı Yavuz Selim Mahallesi TOKİ konutlarına yakın bölgede inşa edilen konutlar hakkında bilgi veren Türkiye Muharip Gaziler Derneği Başkanı Bayram Akdemir, 2007’de başvurusunu yaptıkları konutların bugün bitme aşamasına geldiğini belirterek, “Yetkililerin verdiği destekle şu anda inşaatın yüzde 80-85 seviyelere geldi” dedi.

Türkiye’de bir ilki gerçekleştirildiğini söyleyen Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Vahap Güner ise, ”Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın yer tahsisi ile başlayan 441 adet gazi ve basın konutları 2015 yılı Mart ayına kadar teslim edilmesi gerekiyor. Yaklaşık 30 milyon TL’lik proje, Türkiye’ye model olmuştur. Gazi ve gazetecilerin ev sahibi olma yönünde atılan adımlar birçok il’e de örnek ve model teşkil etti” diyerek, emeği geçenlere teşekkür etti.

Bu arada, kuraya katılan Ekrem Aydoğmuş bir evi bulunmadığını belirtirken, Ali Aslantaş ise böyle bir imkanı sunanlara teşekkür etti. İsmet Gökşahin de, ev sahibi olmanın mutluluğunu yaşadığını belirtti.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 557
Bu Ay : 557
Toplam : 557

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom