Yeşilyurt Meclis Toplantısı

Malatya Yeşilyurt belediye Meclisi Ağustos ayı toplantısını işgem toplantı salonunda gerçekleştirdi.

Yeşilyurt Meclis Toplantısı Malatya İlçe

Yeşilyurt Belediye Meclisi Başkan Hacı Uğur Polat başkanlığında gerçekleştirdi. Yoklama ve bir önceki toplantı karar özetinin kabulün ardından yapılan yoklama ile gündem konuları görüşülmeye başlandı.

Başkan Polat yaptığı konuşmada “Yeşilyurt Belediye Meclisi çalışmalarının şeffaf ve anlaşılabilir olması için konular detayları ile anlatılacaktır. Bunun sağlanması için gerek görsel donanımlar kullanılarak, gerekse yazılı ve sözlü olarak meclis üyeleri bilgilendirilecektir” dedi.

Kuzey Çevre Yolu'nun Yeşilyurt Belediye sınırlarına denk gelen kısımlarında imar planlarının hazırlanması ve uygulanabilmesi için Büyükşehir Belediyesi'ne yetki verilmesini oy birliği ile kabul edildi.

Gündem konuları arasında yer alan evlendirme ücret tarifeleri Nikâh Salonu ücretlerinin törensiz 75, törenli 250,  düğün salonu ve tören alanlarının yapılacağı yerlerde nikâh kıyılması ise 600 lira olarak belirlendi. Birim müdürlükleri çalışma usul ve esaslarına ait yönetmelikler hakkındaki teklif görüşülerek kabul edildi.

Kaynarca Mahallesinde hayırsever vatandaş tarafından bağışlanan arsa ve yapım giderlerinin resmi işlemleri, projelendirmesi Yeşilyurt Belediyesi tarafından yapılması oybirliği ile kabul edildi. Başkan Polat; “Kaynarca mahallemize yapılacak konak ile birlikte altı adet "Yeşil Konak" en kısa sürede hizmete girecektir” dedi

TSK’ ya ait Tulga Askeri Havaalanı Mania Planı hakkındaki İmar Komisyon raporunun ile Yeşiltepe Mahaleesi 3339 Ada 11 nolu parsel hakkındaki imar komisyonu raporunun incelenmek üzere bir ay erteleme talebi ile komisyona havalesine oybirliği ile karar verildi.

Çilesiz Mahallesi 5669 Ada 1 nolu parsel hakkındaki imar komisyonu raporu ile Gündüzbey Mahallesi Yelköprü Mevkii 141 ada 13 nolu parsel hakkındaki İmar Komisyonu raporu doğrultusunda oybirliği ile kabul edildi.   

Temizlik işleri müdürlüğü tarafından gündeme getirilen hayvan leşlerinin imhasına yönelik olarak alınacak ücretin küçükbaş hayvan için 100 lira, büyükbaş için ise 250 lira olarak belirlenmesi oy birliği ile kabul edildi. Sokağa atılacak hayvan leşleri ile ilgili olarak sahibinin belirlenmesi durumunda para cezası kesileceği ifade edildi. Ekonomik durumu iyi olmayan ailelerden ücret alınmayacağı belirtildi.

“ULAŞIMI MOTAŞ İLE ÇÖZECEĞİZ”

Dilek ve temenniler kısmında yer alan konular arasında dile getirilen ulaşım ile ilgili sorunlar hakkında Başkan Polat; “Motaş ile sürekli istişare halindeyiz. Bizim elimizde bulunan araç ve personellerimizi Motaş’a yönlendirdik. Karşılaşılan sorunlar en kısa sürede çözülecektir” dedi.

“KAPANAN BELEDİYE BORÇLARINI ÖDÜYORUZ”

Başkan Polat; “Kapanan belediyelerimizde kalan mevcut borçları yapılandırdık. Alacaklı firma ve şahıslarla görüştük, faiz ve gecikme bedellerini ödemeyeceğimizi anaparalarının ödenmesi konusunda ise taksit taksit gerçekleştirebileceğimizi ifade ettik. Özellikle Dilek Belediyesi'nin borçları ile ilgili büyük sıkıntılar yaşıyoruz. Personel, firmalar ve işadamlarına büyük rakamlarda borçları var. Birçoğu ile anlaştık. Amacımız, vatandaşları mağdur etmeden borçlarımızı ödemek” dedi.

“KAÇAK YAPILARA GÖZ YUMMAYACAĞIZ”

Kaçak yapılaşma ile ilgili söz alan CHP’li üye Günnur Almasulu “Topsöğüt Mahallesindeki kaçak yapılarla ilgili son durum hakkında gelişmeleri sordu. Başkan Polat; “Biliyorsunuz, ruhsatsız yapılaşma seçimden önce başlanmış, seçimden sonra da bir kısmı devam etmiştir. Ruhsatsız, kaçak yapılanma ve inşaatlara taviz vermemiz asla mümkün değildir. En üst seviyede cezalandırılacaktır. Örneğin Topsöğüt mahallemizde bir inşaata 43 bin lira ceza kesildi. Bu yapacağımız uygulamalarımıza en güzel örnektir” dedi. 

Başıboş hayvanlar ile ilgili olarak gündeme getirilen şikâyetler ile ilgi olarak yasalar çerçevesinde belirli bir süre alıkoymak suretiyle aşılama yapılabileceği belirtildi. Bir sonraki toplantının 03 Eylül 2014 tarihinde yapılması kararlaştırılarak sona erdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 1006
Bu Ay : 2588
Toplam : 2588

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom