Mimarlar Odasından İsraile Tepki

Mimarlar Odası Malatya Şubesi tarafından yapılan eylemde İsrail’in Filistin’e yaptığı saldırılar kınandı.

Mimarlar Odasından İsraile Tepki Malatya Haber

Soykan Parkı’nda yapılan ve diğer mühendis odalarının destek vermediği eylemde konuşan Mimarlar Odası Şube Başkanı Ahmet Şahin, “Mübarek ramazan ayında gözünü kan bürüyen Netenyahu hükümetini ve terör uygulayan İsrail’i yapmış olduğu zulümden dolayı şiddetle kınıyoruz. Kana doymak bilmeyen İsrail Hükümeti ve milis ordusu Gazze mahallelerini havadan, karadan ve denizden bombardımana tutarak Ramazan Bayramını da Filistin halkına zehir etmişlerdir” dedi.

Şahin şunları söyledi:

“Şu ana kadar Filistin’de hayatını kaybeden masum sivil sayısı 2000 kişiyi aşmaktadır. Bunların büyük bir bölümünü maalesef çocuklar oluşturmaktadır. Ramazan ayında görevini yerine getireceğini ümit ettiğimiz Birleşmiş Milletler bayramda da akan bu kanı durdurmaya güç yetirememiş, meseleyi kınamadan öteye götürememiştir. Artık Birleşmiş Milletler inandırıcılığını tamamen yitirmiştir.

Görevi dünya barışına hizmet etmek olan Birleşmiş Milletler kıtalar arası petrol sevkiyatı yapan küresel bir şirket haline dönüşmüştür. Geçen yıl Ramazan Bayramı’nda şeker toplayan Gazze’li çocukların naaşları bu yıl birer birer Birleşmiş Milletlerin hastanesinden ailelerine teslim edilmektedir. Bu bir çocuk katliamıdır. Bizler Filistin’in ve dünyanın masum çocuklarının can güvenliğini nasıl sağlayacağız? Yeniden onlara yaşanabilir bir çevre nasıl kuracağız? Artık sözün bittiği yerde olduğumuzun farkındayız? Allah kimseyi Birleşmiş Milletlere muhtaç etmesin” dedi.

Eylem olaysız bir şekilde sona erdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 742
Bu Ay : 5108
Toplam : 5108

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom