Tarihi Hamam İçin Çalışmalar Sürüyor

Malatya’daki tarihi Tahtalı Hamam’ın atıl durumdan kurtarılması için girişimler sürüyor.

Tarihi Hamam İçin Çalışmalar Sürüyor Malatya Haber

Tarihi Tahtalı Hamam’ın ayağa kaldırılması için Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın girişimleri kapsamında, Tarihi Tahtalı Hamam’ın sahibi Türker Tekin, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ı ziyaret etti.
Ziyarette, Tarihi hamamın içinde bulunduğu durum ve yeniden Malatya’ya kazandırılması için nelerin yapılabileceği görüşüldü. Ziyarette konuşan Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, tarihi eserlerin kent kimliği açısında büyük önem arz ettiğini belirterek, atıl durumdaki eserlerin mutlaka ayağa kaldırılması gerektiğini söyledi.

Battalgazi ilçesinde bulunan birçok tarihi eserin Malatya’ya kazandırıldığını belirten Başkan Gürkan, atıl durumdaki Tarihi Tahtalı Hamam’ın Malatya’ya kazandırılması gerektiğini belirterek, “Kültürel noktada ve gelecek kuşaklara aktarılması konusunda gerekli hassasiyeti göstermemiz açısından bugün Türker bey ve Serdar bey Malatya’ya geldiler. Malatya’ya bir kültürel eseri ve mirası gelecek kuşaklara bırakmak adına ön çalışma yapılacak” diyerek, çalışmanın olumlu sonuçlanmasını umduklarını kaydetti.

Kitabesi bulunmayan, ancak mimari özellikleri ile son Osmanlı eseri olduğu belli olan Tarihi Tahtalı Hamam’ın atıl durumdan kurtarılması için girişimler sürüyor. Dikdörtgen planlı ve kesme taştan olan tarihi hamam, üç bölümden oluşuyor.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 87
Bu Ay : 2631
Toplam : 2631

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom