CHP Ekibi, Beylerbaşı Mahallesi'nde

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, “10 yıl önce konuştuğumuz dost ülke kalmadı. Umuyoruz ki Türkiye Ortadoğu’daki hiçbir ülkeye benzemez. Ülke içinde el ele vereceğiz, dostluğumuzu kardeşliğimizi bozmayacağız” dedi.

CHP Ekibi, Beylerbaşı Mahallesi'nde Malatya Haber

Cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde çalışmaları kapsamında CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, beraberinde İl Başkanı Enver Kiraz, Battalgazi Merkez İlçe Başkanı Abdulvahap Ayzabar, Kadın Kolları Başkanı Güllü Tunçer ile birlikte Beylerbaşı Mahallesi’ni ziyaret etti.

CHP İl Başkanı Enver Kiraz, Cumhurbaşkanlığı seçim süreciyle ilgili kısa bir değerlendirme yaparak, “10 Ağustos tarihinde ilk kez Cumhurbaşkanı halkın oylarıyla seçilecek. Önümüzde ülkenin geleceği için bir fırsat var. Bu seçimi iyi bir şekilde değerlendirsek daha güzel bir Türkiye bizleri bekliyor” dedi.

Ağbaba da konuşmasında, “TBMM’de Malatya’yla ilgili bir şey konuşuluyorsa, Malatya’nın sorunları gündeme geliyorsa CHP’nin milletvekili sayesinde oluyor. Malatya’nın kayısı problemini, sulama suyu problemini, devlet hastanesi sıkıntısını, Şeker Fabrikasının özelleştirme sorununu, yol-baraj problemlerini Türkiye duymuşsa Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekilinin sayesindedir. Biz emek veriyor, çalışıyoruz. 3 yıldan beri gece gündüz demeden haftanın 4 günü TBMM’de, 3 günü Malatya’da sahada çalışıyoruz.

Bunları hakkımızın teslim edilmesi için söylüyorum. Malatya’da CHP’nin aldığı oy yüzde 20, AKP’nin aldığı oy yüzde 68. Yüzde 68 ben çalışıyorum, partimiz çalışıyor, yüzde 20 oyu biz alıyoruz. Biz Malatyalılardan hakkımızı istiyoruz. AKP’nin oy alıp da hizmet etmediği yerlerden biri Malatya. Malatya Türkiye’nin en verimli topraklarına sahip. Çok çeşitli tarım ürünleri yetiştiriyor. Ama 12 yıldır nutuk atanlar, sulama sorununu çözemediler. Bu kadar probleme rağmen hala AKP’ye oy veriliyorsa herkesin şapkasını önüne koyup düşünmesi lazım" İfadelerini kullandı.

Ortadoğu’nun kan gölüne döndüğünü kaydeden CHP Milletvekili Ağbaba, “Dış ülkelerdeki büyükelçilikler ülkelerin namusudur. Toprağıdır. Toprak da şereftir. Bizim toprağımıza İŞİD militanları girdi. Ağızlarını açıp bir şey söylemiyorlar. 3-4 güne kadar İŞİD Militanları rehin Türkleri serbest bırakır. Biz biliyoruz ki Hükümet İŞİD’le pazarlık yapıyor. Ciddi rakamlar vererek rehineleri alacak ve seçimden önce bir Show yapacak. 10 yıl önce, Suriye’yle, İran’la, Libya’yla, Mısır’la, Lübnan’la dosttu. Şimdi konuştuğumuz ülke kalmadı. Umuyoruz ki Türkiye Ortadoğu’daki hiçbir ülkeye benzemez. Ülke içinde el ele vereceğiz, dostluğumuzu kardeşliğimizi bozmayacağız” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 89
Bu Ay : 15137
Toplam : 15137

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom