AKP Toplantıları Sürdürüyor

AK Parti Malatya İl Başkanlığı tarafından yürütülen 10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı seçim çalışmaları kapsamında Samanköy,Tepeköy, Suluköy ve Bindal Mahallelerinde toplantı düzenlendi.

AKP Toplantıları Sürdürüyor Malatya Siyaset

AK Parti Malatya İl Başkanı Avukat Bülent Tüfenkci, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ve partililerin katılımı ile mahalleliler ile bir araya gelen heyete vatandaşın ilgisi yoğundu.

Düzenlenen programda konuşan, İl Başkanı Av. Bülent Tüfenkci, 10 Ağustos’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimine dikkat çekerek, “30 Mart seçimleri, Türkiye'nin yeni Türkiye mi yoksa eski Türkiye istikametinde mi gideceği önemli bir dönüm ve kavşak noktasıydı. Yeni Türkiye yolunda yürüyeceğimizi, milletimiz karar verdi ve birinci aşamayı geçmiş olduk. İkincisi 10 Ağustos seçimleridir. Ben 10 Ağustos'ta yeni Türkiye'nin kapılarının bütünüyle açılacağına inanıyorum ve gördüğümüz manzara odur"dedi.

10 Ağustos’tan sonraki cumhurbaşkanlığı döneminin farklı bir dönem olacağını, artık Türkiye’de yaşayan insanların sorunların çözümü için sadece Başbakanlığa değil, Çankaya Köşküne de bakacağını dile getiren Tüfenkci, şöyle devam etti: "Çünkü orada oturan cumhurbaşkanı halkın oyuyla, hatta başbakanlardan daha fazla oy oranıyla oraya gelmiştir. Dolayısıyla halkın hiçbir sorununa du kalamaz. Ülkenin hangi ilinde ne gibi hizmetlere ihtiyaç var, bunu takip edecek cumhurbaşkanı Çankaya Köşkü’nde oturmalıdır. Bu kim olabilir? Ülkenin sorunlarını ilçe ilçe bilen birine ihtiyaç var. Bu da milletin adamı olan Recep Tayyip Erdoğan’dır. Siz zaten onu çok iyi tanıyorsunuz.’’

Cumhurbaşkanlığı makamı bugüne kadar sistemin sigortası deyip mecliste oynadıkları oyunlara son verdiklerini ifade eden Tüfenkci, ‘’O oyunlara son veren AK Parti iktidarıydı. Bu sandığı milletin önüne getiren AK Parti’dir. Artık ülkede her kişi ve kurum halka bakarak hiza, mesafe alacak. Cumhurbaşkanlığı makamındaki kişi halkın rızasını almak, halkın beklentilerine cevap vermek için hareket edecek. Daha önce cumhurbaşkanı meclis tarafından seçilirdi ve halka karşı pek sorumluluğu yoktu. Şimdi cumhurbaşkanları halka karşı da sorumlu olacak. Çünkü halkın oyuyla o göreve geliyor’’ dedi.

İl Başkanı Tüfenkci konuşmasını şu sözlerle sürdürdü, ‘’Türkiye'de özgürlükler anlamında çok şeyin değişti. Hiç bir korkumuz, hiç bir endişemiz yok. Türkiye, eski Türkiye değil. Geçti o günler. Bugün Türkiye'de demokrasi var, hak var, adalet var. Bir kardeşiniz olarak söylüyorum, Kürtlerin de Alevilerin de dindarların da cumhuriyet tarihinde en özgür yaşadığı 12 yılı geçiriyoruz.’’

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ise, “Artık son viraja girdik. Üç rauntlu güreş aslında. İlk turunu 30 Mart Yerel Seçimleri’nde gerçekleştirdik. Milletimiz her zaman ki gibi halktan, adaletten ve doğrudan yana tavrını koydular. Ben milletin bizden daha önde olduğunu biliyorum. Milletin içine girdiğimizde birlikte olduğunuzda bunu gerçekten müşahide ediyorsunuz. Sayın Başbakanımız 6 Mart’ta Malatya’ya geldiğinde Malatya’da çok büyük sevinç ve gururla gitti. Gittiği yerlerde sürekli Malatya’yı örnek gösterdi. 7 Ağustos’ta Malatya’daki kalabalığımızla inşallah ona 10 Ağustos’taki mührü vermemiz lazım. Başbakanımız mührü alarak gitmesi lazım” dedi.

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 903
Bu Ay : 4701
Toplam : 4701

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom