Müslüman Devrimcililer'den İsrail'e Tepki

Malatya’da “Müslüman Devrimciler” adı altında toplanan bir grup üniversiteli öğrenci İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarına tepki gösterdi.

Müslüman Devrimcililer'den İsrail'e Tepki Malatya Siyaset

Soykan Parkı’nda gerçekleşen eylemde konuşan üniversite öğrencisi Emrah Karakuş, “Ölülerin sayısını biliyorum ama rakam vermeyeceğim. Çünkü bir Şima dünyaya bedeldir, rakam vermeyeceğim. Rakam vermeyeceğim, çünkü yerlerin ve göklerin ordusu Allah’ındır. Rakam vermeyeceğim, çünkü Siyonist vahşet, kana susamış vampirdir. Siyonist işgal rejiminin ilk yaptığı saldırı değil bu. Bundan önce defalarca saldırdılar” dedi.

Emrah Karakuş, “28 Şubat’ta karşı en sert tepki bu şehirden gelmiştir. Peki soruyorum, masum bir insanın öldürülmesi, başörtüsünün yasaklanmasından daha hafif bir cürümüdür ki Malatya’dan ses çıkmıyor, nerdesiniz. Londra’da yüz binler ayakta, Amerika’da bile yüz binler ayakta, Fransa’da İsrail aleyhinde eylem yapmak yasak olduğu halde yine insanlar ayakta. Nerede Türkiye kamuoyu? Kim sizi böyle ılımlaştırdı” diye konuştu.

İsrail ile olan bütün ticaretin askıya alınmasını istediklerini belirten Karakuş, “BM raportörü Richard Faik İsrail'in yerleşim politikalarına destek veren Volvo, Cat, Hp, Motorola, Mehadrin, Dexia, Elbit sistem markalarını boykot çağrısı yapmıştır. Maalesef büyük tepki toplayan bu çağrıyı Norveç dışında dikkate alan olmamıştır. Şili’de İsrail ile olan ticaretini askıya almıştır. Bolivya hükümetinin yaptğı gibi İsrail'i resmen terörist ülke ilan etmeliyiz” diye konuştu.
Eylem yapılan dua ile son buldu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 14
Bugün : 469
Bu Ay : 15517
Toplam : 15517

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom