Ağbaba, Kültür Evinin Açılışına Katıldı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Türkiye'nin barış, kardeşlik ve hoşgörüye ihtiyaç duyduğunu söyledi.

Ağbaba, Kültür Evinin Açılışına Katıldı Malatya Haber

Malatya İş Adamları Derneği (MİAD) Yönetim Kurulu Üyesi Şahin Doğan'ın abisi Hacı Özgür Doğan adına Bekiruşağı Mahallesi'nde yaptırılan kültür evi kalabalık bir topluluğunu katılımıyla açıldı.

Açılışa; Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, CHP Kahramanmaraş Milletvekili Durdu Özbolat, HDP İstanbul Milletvekili Levent Tüzel, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eski Bakanı Mustafa Kul ile Kültür Eski Bakanı Fikri Sağlar'ın yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

Kültür evinin açılışında konuşan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba,"İyi ki Kürecik ve Kürecikliler var. Bugün burada yapılan kültür evinin anlamı tamda budur. Özüne, kimliğine sahip çıkarak burada doğduğu topraklara bir kültür evi yapan başta Şahin Doğan olmak üzere bütün Doğan ailesine teşekkür ediyorum" dedi.

Ağbaba, barış ve kardeşliğin önemine vurgu yaparak, "Kürecik, Türkiye'ye çok önemli bir mesaj veriyor. Burada kardeşlik, barış ve hoşgörü tohumları atılıyor. Bu birlikteliğe, kardeşliğe ve hoşgörüye hep beraber katkı sunmamız gerekiyor. Görüyoruz ki, Ortadoğu'daki mezhep savaşları, etnik kimliğinden dolayı öldürülen insanlar, bize bir şeyi daha hatırlatıyor; coğrafyamızda, burada bulunan barış ortamının kıymetini bilmeliyiz. Hiç kimseyi mezhebinden ve etnik kimliğinden dolayı ayırmamalıyız. Herkese eşit mesafede yaklaşmamız gerekiyor. Onun için Alevisi Sünnisi, Kürdü Türk'ü ile eşitliği hep beraber savunmalıyız. Türkiye'nin ve bu coğrafyanın özellikle en çok ihtiyaç duyduğu kardeşlik, barış ve hoşgörüdür" dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 613
Bu Ay : 1348
Toplam : 1348

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom