Kuyumcular Hareketlilik Bekliyor

Malatya Kuyumcular Odası Başkanı Murat Özhüsrev, “Şuanda kayısı olmadığı için Malatya ekonomik anlamda ölü bir şehir” dedi.

Kuyumcular Hareketlilik Bekliyor Malatya Haber

Kuyumcular Odası Başkanı Murat Özhüsrev, “1 aydır işler hakikaten kuyumcu sektöründe durmuştu. Ramazan Bayramı sonrasında biraz hareketlilik bekliyoruz. Bayramdan sonra ilk günde bu hareketlilik biraz kendisini gösterdi. Şunda altının gramı 86 TL, çeyrek altın ise 148 TL’den işlem görüyor. Düğün sezonu başladığı için bu dönem çeyrek altın satışında yoğunluk bekliyoruz” dedi.

Özhüsrev, “Ramazan ayı çok sönük geçti. Hiç beklemediğimiz gibi geçti. Eskiden yaz aylarında Ramazan günlerinde iş yoğunluğu çok fazlaydı, Almancı mevsiminden dolayı. Ama bu yıl çok iş yok, Almancılar genelde tatile gidiyor ve Malatya’ya gelmedikleri için biraz tabi sıkıntı yaşıyoruz. Bayramdan sonra işler açılır diye bekliyoruz. Altında şuanda yükselme gibi bir beklenti yoktur. Son 2 aydır fiyatlar aynı düzeyde gider. Krizler olmadığı takdirde altın fiyatları fazla değişmez. Cumhurbaşkanlığı seçimi var, onu bekliyoruz. Ülke inşallah daha güzele gider diye bir beklenti içerisindeyiz” diye konuştu.

Özhüsrev, “Bu yıl kayısı bizi çok vurdu, bütün Malatya’yı vurdu. Kuyumcu sektörü olarak kayısının dondan etkilenerek zarar görmesinden dolayı çok etkilendik. Bir de kayısının Malatya’ya faydasının çok olduğunu şu günler de çok iyi anladık. Önceden kıymetini pek kimse bilmezdi. Şuanda kayısı olmadığı için Malatya ekonomik anlamda ölü bir şehir” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 1052
Bu Ay : 7136
Toplam : 7136

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom