Bayramda Hediyelik Kayısı Pek Satılmadı

Malatya’da bu yıl yaşanan don nedeniyle yüzde 95 oranında kayısının zarar girmesinden dolayı yaş kayısı fiyatları 3.5 TL’den 10 TL’ye yükselince Ramazan Bayramında gönderilen hediyelik kayısıya olan ilgi azaldı.

Bayramda Hediyelik Kayısı Pek Satılmadı Malatya Haber

Malatya Meyve ve Sebze Pazarı’nda hediyelik kayısıya olan ilgi azaldı. Manavlar, kayısının 10 TL’den satılmasından dolayı bu yıl Ramazan Bayramı’nda hediyelik kayısının fazla gönderilmediğini söylediler.
Manav Mehmet Küllü, “Yaş kayısı 10 TL’den satılıyor. Kalitesine göre 7 ve 8 TL’den de satılıyor. Yaş kayısı pahalı, kayısı yokluğundan dolayı fiyatlar pahalı. Ramazan Bayramı’nda fiyatların yüksek olmasından dolayı hediyelik kayısı paketlerinde azalma yaşandı” dedi.

Manav Yasin Yılmaz ise, “Yaş kayısı satışları beklentilerin çok altında. Fiyatlar çok yüksek. Ramazan Bayramı’nda hediyelik paket çok az satıldı. Herkes kendisine götürdü, çevresine götürmedi. Kaliteli yaş kayısının fiyatı 10 TL, ama kaliteye göre 7-8 TL’den de satılıyor. Geçen yıl en kaliteli kayısı 3.5 TL’den satılıyordu” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 70
Bu Ay : 2614
Toplam : 2614

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom