6 Ayda 13 Milyon TL Kredi Verildi

ESKKK Başkanı Ali Evren, esnaf ve sanatkarların kullanımı için sunulan kredi kaynağının ilk bölümünün bitiğini belirterek, ikinci kaynak paketin açıklanmasını beklediklerini bildirdi.

6 Ayda 13 Milyon TL Kredi Verildi Malatya Ekonomi

ESKKK Başkanı Evren, yılın ilk 6 ayında toplamda Malatya’da 323 esnaf ve sanatkara 13 milyon 361 bin TL tutarında kredi kullandırdıklarını belirterek halen 37 esnaf ve sanatkarın kredi dosyasının tamamlandığını ve yılın ikinci kredi kaynağının açıklanmasını beklediklerini kaydetti.

Evren, 5 Ağustos’a kadar yeni dönem kredi kaynağının ve limitlerinin açıklanmasını beklediklerini kaydederek, “2014 yılı hedefimiz 30 milyon TL idi. Bu hedefe yaklaşıyoruz. Esnaf ve sanatkarlarımızdan teknolojiyi takip etmelerini ve yeniliklere giderek kredilerini kullanmalarını istiyoruz” dedi.

Evren, Kredi Kefalet Kooperatifi’nin yeniden düzenlendiğini belirterek, kredi işlemleri için gelen esnaf ve sanatkarların daha rahat bir ortamda karşılanacağını belirtti. Teknik alt yapı ile hizmet servislerinin yeniden düzenlendiğini belirten Evren, “Esnaf ve sanatkarlarımıza rahat bir ortam sağladık. Hizmet için her türlü alt yapı yenilendi. Kredi işlemlerinde daha rahat ve huzurlu bir ortam sağlandı” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 502
Bu Ay : 4868
Toplam : 4868

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom