Bayramlaşma Töreni Düzenlendi

Malatya'da, Ramazan Bayramı dolayısıyla Valilik tarafından resmi bayramlaşma töreni düzenlendi.

Bayramlaşma Töreni Düzenlendi Malatya Haber

TCDD Aile Lokali'nde, Malatya Valiliği'nin koordinasyonunda kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşları tarafından düzenlenen bayramlaşma törenine; Vali Vasip Şahin, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, 7. Ana Jet Üssü Komutanı Tuğgeneral Atilla Darendeli, askeri ve mülki erkan, siyasiler ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Bayramlaşma töreninde konuşan Malatya Valisi Vasip Şahin, Malatyalıların ve İslam aleminin Ramazan Bayramını tebrik ederek, "İnşallah bundan sonraki günlerimiz bu bayram tadında geçsin. Birlik ve beraberlik içerisinde, birbirimize kenetlenmiş bir şekilde Malatya'mızın ve ülkemizin kalkınması noktasında hepimizin terinin son damlasına kadar akıttığı bir dönem olsun" dedi.

Şahin, İslam coğrafyasında yaşanan olayların son bulmasını dileyerek, şunları söyledi: "Kanayan İslam coğrafyasında ve dünyanın diğer Müslüman olsun olmasın huzursuzluk, sıkıntı yaşayan, zulüm altında inleyen tüm sıkıntıların sona ermesi, insanların bir arada ve barış içerisinde yaşaması en büyük arzumuzdur. Yine yanı başımızda ilimizde de misafir ettiğimiz Suriyeli ve Iraklı kardeşlerimizin, Gazze ve Filistin'de sıkıntı içerisinde olan kardeşlerimizin de bir an önce Cenabı Hak yardımlarına koşsun diye temenni ediyoruz."
Resmi bayramlaşma töreni, İl Müftüsü Ümit Çimen tarafından okunan duayla sona erdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 240
Bu Ay : 863
Toplam : 863

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom