Şehit Yakınları Şehitliği Ziyaret Etti

Malatya'da şehit yakınları Ramazan Bayramı'nın ilk gününde şehitliklere akın etti.

Şehit Yakınları Şehitliği Ziyaret Etti Malatya Yaşam-Sağlık

Ramazan Bayramı'nın ilk günü sabahın erken saatlerinde ay yıldızlı bayraklarla donatılan şehitliklere akın eden şehit yakınları, gözyaşlarına boğuldu. Şahadet şerbetini tadan askerlerin mezarları başında Kur'an-ı Kerim okuyan aileleri, şehit oğullarının mezarlarına çiçek bıraktı.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatya Şehitliğini ziyaret ederek, şehit yakınlarıyla bayramlaştı. Şehit ailelerinin acılarını paylaşan Çakır, şehit mezarlarına karanfil bırakarak, dua etti.

Başkan Çakır, şehitlik ziyareti sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada,"Rabbim inşallah tüm hemşehrilerimize, İslam alemine daha huzurlu nice Ramazanlara ulaşmayı nasip etsin. Ramazan Bayramı'nın birinci günündeyiz. Bayramlar bizim için çok önemli.

Kırgınlıkların, dargınlıkların giderildiği özel günler. Bayramlarımız kaynaşmanın, dayanışmanın ve barışın sembolüdür. En çok barışa ihtiyacımız olan bir bayram yaşıyoruz. Özellikle İslam coğrafyasında yaşanan olayların yok olması en büyük temennimizdir. İslam coğrafyasına baktığımız zaman ülkemiz, bir huzur ve istikrar abidesi. İnşallah ülkemizde de bu huzur hiçbir zaman bozulmaz. Rabbim bozmak isteyenlere de hiçbir zaman fırsat vermesin. Ülkemizde olduğu gibi huzurun, tüm İslam alemine ve Ortadoğu'ya sirayet etmesini istiyoruz" dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 1027
Bu Ay : 4825
Toplam : 4825

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom